رژیم غذایی لاغری سریع امروزه  با روشهای گوناگون ، برای کاهش چربی های اضافی بدن وجود دارد. بیشتر این راه ها یا موثر نیستند یا در مدت زمان کوتاهی وزن کم شده دوباره باز می گردد یا اینکه گرسنگی امان کسی رژیم لاغری گرفته، بریده است. یک رژیم غذایی لاغری سریع باید منجربه  سلامت بدن ، سوخت و سازبدن فرد را  بالا ببرد وشما در طی  رژیم احساس گرسنگی نکنید.

رژیم غذایی لاغری سریع با حذف مصرف قند و نشاسته ها

در رژیم غذایی لاغری سریع موادی وجود دارند که باید مصرف آنها را کاهش دهید یا قطع کنید؛ موادی وجود دارند که باید آنها را بیشتر در وعده های غذایی خود به کار ببرید و کارهایی وجود دارد که باید آنها را انجام دهید.

برای رژیم غذایی لاغری سریع مصرف قند و نشاسته ها را کاهش دهید یا قطع کنید مهمترین بخش این برنامه این است که مصرف قند و نشاسته ها را حذف و یا کم کنید. این کار موجب می شود  سطح گرسنگی تان پایین رود و در پایان کالری بسیار کمتری دریافت می کنید.

از دیگر مزایای حذف یا کاهش مصرف کربوهیدرات کاهش سطح انسولین است که باعث می شود کلیه، سدیم و آب اضافی بدن را دفع کند. این فرآیند نفخ و آب اضافی بدن را از بین می برد. گاهی با این روش یا تخلیه آب اضافی بدن ۵ کیلوگرم یا بیشتر، از وزن بدن کم می شود، مخصوصا در هفته های اول رژیم لاغری که هم آب بدن و هم چربی ها از وزن بدن کم می شود. مصرف کربوهیدرات ها را کم کنید تا به صورت خودکار کالری کمتری دریافت کنید و گرسنگی هم نکشید.

 

برای رژیم غذایی لاغری سریع از وزنه استفاده کنید

در رژیم لاغری سریع لازم نیست برای لاغر شدن ورزش کنید اما ورزش هم توصیه می شود. بهترین گزینه این است که ۳ تا ۴ مرتبه در هفته به باشگاه بروید. خودتان را گرم کنید و مقداری وزنه بزنید. وزنه زدن میزان کالری سوزی را افزایش می دهد و مانع کندی سرعت سوخت و ساز می شود.

 

متاسفانه افرادی که بدون ورزش رژیم می گیرند بعد از مدتی دچار مشکل کندی سرعت سوخت و ساز می شوند. تحقیقات روی رژیم های کم کربوهیدرات نشان داده است که در حین کم کردن چربی، عضله سازی نیز انجام می شود. اگر کار با وزنه برایتان ممکن نیست ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دویدن آهسته، دویدن با سرعت بالا، دوچرخه سواری و یا شنا را شدت دهید.

پیشنهاد مطالعه
بادی کامپوزیشن چیست ؟

 رژیم غذایی لاغری سریع مصرف نمک و غذاهای فرآوری شده

با کاهش مصرف نمک وغذاهای فرآوری شده سطح پتاسیم و سدیم موجود در بدن کنترل می شوداگر در نظر دارید که وزن خود را کاهش دهید بهترین راه این است که مصرف غذاهای فرآوری شده که به طور کلی از سدیم تهیه شده اند و همچنین نمک را فراموش کنید و آنها را از بشقاب های خود حذف نمائید.

با کاهش مصرف نمک و افزایش مصرف غذاهایی که حاوی پتاسیم می باشند که از جمله آنها میتوان به ماهی سالمون، لوزی ماهی و همچنین اسفناج اشاره کرد در طی یک هفته علاوه بر کاهش وزن، از نفخ شکم نیز جلوگیری کنید.

نکته بسیار مهمی که در این رابطه وجود دارد و میتواند به شما کمک کند این است که کمبود پتاسیم میتواند با گرفتگی عضلات، تپش قلب و خستگی بروز کند که مطمئنا برنامه های روزانه شما را دچار اختلال خواهد کرد.

 

رژیم غذایی لاغری سریع  با مصرف یک مشت آجیل در روز

از جمله مورد دیگری که میتواند به  رژیم غذایی لاغری سریع کمک کند مصرف روزانه یک مشت آجیل است.

به این نتیجه رسیده اند که اگر شما به صورت روزانه یک مشت بادام مصرف کنید در یک دوره ۶ هفته ای با کسانی که از این قانون پیروی نکرده اند به یک اندازه کالری از دست داده اند

البته این مسئله تنها شامل بادام نمی شود و سایر مغزها مانند گردو و پسته نیز در میزان تولید چربی و پروتئین سالم با یکدیگر برابرند که در نهایت منجر به بهبود سلامتی و کاهش وزن شما خواهد شد.

نکاتی که رژیم غذایی لاغری سریع باید بدانیم

–صبحانه ای بخورید که پروتئین بالایی داشته باشد.زیرا خوردن صبحانه سرشار از پروتئین، در طول روز اشتها را کاهش می دهد و مقدار کالری مصرفی کل روز را پایین می آورد.

پیشنهاد مطالعه
بهترین کارشناس تغذیه چه خصوصیاتی باید داشته باشد ؟

-از مصرف نوشیدنی های قندی و آب میوه تا جای ممکن پرهیز کنید: این موارد از چاق کننده ترین ها هستند و پرهیز از آنها به کاهش وزن کمک می کند

– نیم ساعت قبل از وعده های خود آب بنوشید: تحقیقات نشان داده است که نیم ساعت قبل از هر وعده نوشیدن آب کاهش وزن خوبی برای شما خواهد داشت.

-غذاهایی انتخاب کنید که به کاهش وزن شما کمک می کند برخی غذاهای خاص برای کاهش وزن بسیار مفید هستند.

– چای یا قهوه بنوشید: اگر قهوه یا چای می نوشید ایرادی ندارد، چون کافئین موجود در آن ها سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

-غذاهای کامل و غیر فرآوری شده بخوریددر یک رژیم غذایی سالم باید از غذاهای کامل استفاده شود. این غذاها سالم هستند، سیر کننده ترند و کمتر فرد را دچار پرخوری می کنند.

باید ها ونباید های رژیم غذایی لاغری سریع

-غذاهای فرآوری شده مصرف نکنید.

-غذاهایی که می توانند باعث نفخ شوند مانند لوبیا، کلم بروکلی، پیاز تا حدی کاهش دهید.

-کربوهیدرات هایی مانند ماکارونی، موز و شیرینی ها تا حد امکان مصرف نکنید ویا به مقدار خیلی کم مصرف کنید.

– شما باید روزانه دو لیتر از مخلوط ریشه زنجبیل، خیار، لیمو، برگ نعناع و آب را بنوشید.

-مقدار وزن خود را بدانید، برای این کار زمانی را برای اندازه گیری انتخاب کنید و آن را یادداشت کنید. با این کار هم مقدار کاهش وزن تان را می دانید و هم با دیدن نتیجه انگیزه پیدا می کنید که به این رژیم لاغری خود پایبند باشید.

 

-خوب استراحت کنید و به مقدار کافی بخوابید. خوابیدن بیش از حد به دلیل کیفیت پایین خواب یکی از دلایل چاقی و اضافه وزن است. اگر خوب بخوابید، می توانید با ساعت کمتری خواب به درجه خوب ریکاوری برسید و به خواب بیشتر احتیاج نخواهید داشت.

نظرات و پیشنهادات و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها و نظرات برای ما ارسال نمایید.

خانم مریم سبکتکین

کارشناس ارشد تغذیه

رژیم درمانی اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.
تماس با ما