🍏🍏کویتیشن (Cavitation) یک روش جدید و بدون نیاز به جراحی برای حذف چربی است. این تحول بنیادین در اروپا طراحی شده است. هیچ احتیاجی به جراحی، بیهوشی، بستری شدن، مرخصی از کار و دوران نقاهت ندارد.
برخلاف روش سنتی و قدیمی لیپوساکشن، در کویتیشن تیغ، بیهوشی و جراحی وجود ندارد. کویتیشن شبیه به “مزوتراپی” و یا “حل کردن چربی” می باشد که یک درمان برای سلولیت به نام چاقی موضعی است. معمول ترین نواحی دارای مشکل کپل ها، شکم، پهلوها، ران ها، بالای بازو، داخل زانوها و سینه ی مردان است.

🍏🍏چگونه عمل می کند؟
بافت چربی برای ذخیره ی انرژی به شکل چربی تخصص یافته است. این تکنیک با استفاده از امواج فراصوتی با فرکانس بالا است. امواج فراصوتی از طریق پوست، مستقیماً به بافت چربی نفوذ کرده و آن را به قطعات کوچکتر شکسته و باعث بوجود آمدن حباب های کوچکی شده که چربی را به یک ماده ی مایع تبدیل می کند. سپس این مایع بوسیله ی سیستم لنفاوی و ادراری به راحتی از بدن خارج می شود.

🍏🍏چند جلسه لازم است؟
یک جلسه ی معمولی حداکثر ۳۰ دقیقه بسته به بیمار و ناحیه ی تحت درمان طول می کشد.
فاصله ی بین هر جلسه به طور میانگین یک هفته است.
در مجموع ۶ تا ۱۰ جلسه به طور متوسط جهت دستیابی به نتایج مطلوب، بسته به ناحیه ی تحت درمان و بیمار، ضروری است

🍏🍏فواید کویتیشن
از بین بردن چربی ها با روشی طبیعی
درمانی غیر تهاجمی
بدون نیاز به بستری و بیهوشی
۳۰ دقیقه در هر جلسه
مقرون به صرفه

🍏🍏درمان بوسیله دستگاه کویتیشن روشی است مبتنی بر اصول فیزیک و مهارت های درمانی توسط پزشک درمان گر در حرفه پزشکی و اثری فوق العاده مؤثر در درمان لاغری های غیر قابل برگشت. در روش درمان لاغری به وسیله کویتیشن زمانی که حباب های پرانرژی ریز در داخل مایعات به حرکت در می آیند به داخل سلول نفوذ کرده و با ارتعاش شدید سبب تخریب سلول می شوند. در بدن نزدیکترین بافت به مایع چربی بوده و براین اساس میتوان آثار سلولیت و چربی موضعی را ازبین برد. سلولیت هم نوع دیگری از بافت دارای چربی می باشد که در مناطق خاص بدن تجمع یافته، افزایش سایز و تغیر شکل بافت پوست به صورت بر جستگی های نا منظم ایجاد میکند و باعث از بین رفتن تناسب اندام فرد می گردد. سلولیت هم در خانم های چاق و هم حتی در افراد لاغر وجود دارد و باعث ناصاف شدن سطح پوست می گردد.

🍏🍏سلولیت اغلب خانم های بزرگتر از ۲۰ سال را درگیر می کند و انواع گوناگونی دارد و پس از بلوغ، تکثیر سلول های چربی متوقف می شود، در نتیجه تعداد سلول های چربی در بزرگسالان ثابت است، اما اندازۀ این سلول ها می تواند در اثر افزایش وزن، تغییرات هورمونی، مصرف غذای های پرکالری و چرب و عدم تحرک و استرس زیاد، تا چندین برابر اندازە نرمال آن افزایش یابد. متأسفانه همە ما به نوعی درگیر عوامل یاد شده هستیم. روش های متعددی برای بهبود تناسب اندام پیشنهاد می شود، از جمله رژیم، ورزش، روشهای جراحی و تکنیک های جدید و غیر تهاجمی. اولتراسوند-کویتیشن از جملە جدیدترین این روشهاست. انجام کویتیشن در بافت چربی، سبب تشکیل حبابهای ریز در اطراف سلول های چربی می شود که به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند، در حال لرزش و فوران می باشند، برخورد این حبابها با دیوارۀ سلول های چربی و ترکیدن آنها سبب پارگی دیوارە سلول و بیرون ریختن چربی درون سلولی یا تری گلیسرید و خروج آب درون سلولی می گردد. هرچه قدر مناطق درگیر و میزان چاقی های موضعی کمتر باشد، زیبائی و تناسب اندام فرد می تواند بیشتر و بارزتر باشد، البته این بسته به مهارت پزشک در مان گر نیز دارد. داخل ران، خارج ران (Saddle Bags)، بازوها (Uper armsf) ،(Bingo Wings)، پهلوها (Love Handle)، دورشکم (Spare tyre) و باسن، شایعترین مکان های تشکیل سلولیت و چاقی های موضعی می باشند و یک رژیم غذائی کم کالری معمولاً برای درمان چاقی های این مناطق کافی نیست. آب درون سلولی بوسیله سیستم درناژ لنفاوی تخلیه و در کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود. از این رو یکی دو روز بعد از انجام کویتیشن دفعات ادرار افزایش می یابد. تغییر رنگ و بوی ادرار هم در بعضی بیماران چاق دیده شده است.


تماس با کلینیک تغذیه خانم مریم سبکتکین

 

 

ارسال دیدگاه

رژیم آنلاین منحصر به فرد به همراه پشتیبانی از طریق واتساپ
اجرا شده توسط: همیار وردپرس