مهمترین کاربرد فرکشنال آر اف در سفت کردن پوست (Skin Tightening) و درمان شلی پوست (Skin Laxity) است. در واقع آر اف این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند.
این اثر به دو صورت ظاهر میشود :
• یکی چند روز بعد از آر اف
• یکی سه تا چهار هفته بعد
که اثر دوم دوام بیشتری دارد.
این اثر RF به قدری واضح است که میتوان از آن برای بالا بردنابرو(brow lift) و درمان افتادگی پلک هم استفاده کرد (البته برای این کار لازم است که RF در مناطق خاص انجام شود).

تماس با کلینیک تغذیه خانم مریم سبکتکین

آر-اف فرکشنال در درمان چروکهای پوستی اثر بسیار خوبی دارد. این مطلب برای چروکهای دور چشم(زیر چشم) بسیار واضح است.
لیفتینگ صورت برای درمان و ترمیم شلی و افتادگی پوست اطراف لب، گونه، دوطرف چانه و نیز اطراف چشم و همینطور برای غبغب و گردن بکار می رود.
آر- اف لیفتینگ یکی از آسانترین و بی آزارترین روشهای لیفت پوست صورت بوده و بر خلاف دیگر روشها مانند پی آر پی ، اندولیفت، کاشت نخ های زیر جلدی و در برابر آر- اف های فرکشنال سوزنی نیز از امتیاز بیشتری در رضایت بیمار و بدون استرس و بی درد بودن این تکنیک درمانی برخوردار است. تنها روشی که شاید از این نظر با آن برابری کند تکنولوژی نه چندان تازه ای به نام دابلو یا همان اکسنت قدیم است که هنوز به اندازه آر-اف از نظر پیشینه و نتایج درمان قابل مقایسه نیست، گرچه امتیازات ویژه خود را هم نسبت به آر-اف دارد.

تماس با کلینیک تغذیه خانم مریم سبکتکین

آر- اف کلاسیک برای درمان افتادگی پوست صورت و ترمیم و اصلاح خط خنده و چین های گوشه های لب و چین و چروک سطحی و عمیق زیر و اطراف چشم هنوز بهترین و پرطرفدارترین راه درمان به شمار میرود. در برخی موارد میتوان گفت که برای مثال در اصلاح خط خنده از تزریق ژل و چربی هم نتیجه بهتر، طبیعی تر و ماندگارتری دارد.
در این تکنیک از امواج رادیویی که برای جذب در پوست و کلاژن تنظیم شده است، استفاده می شود.
این امواج تا عمق ۱ تا ۲ سانتی متر در پوست نفوذ کرده و سبب تغییرات زیر در ساختمان پوست می شوند:
۱- تحریک لایه کلاژن و الاستیک پوست
۲- تحریک سلولهای زاینده بازال و در نتیجه تکثیر و تولید سلول های جوان تر
۳- با افزایش شبکه مویرگی باعث خونرسانی به تمام لایه های پوست و رسیدن اکسیژن و عناصر حیاتی بیشتر میشود.
این تغییرات تدریجی و در زمان بین ۱ تا ۶ ماه پیش شروع و کامل می شود. در همان روز درمان شخص متوجه یک کشیدگی و صافی و روشنتر شدن در پوست صورت میشود که درصد زیادی از آن در طی روزهای بعد از بین میرود ولی با تکرار درمان و پس از هر جلسه شما متوجه می شوید که ماندگاری و برجستگی این تغییرات در صورت به تدریج بیشتر وعمیقتر میشوند.
در این روش ۶ تا ۱۲ نوبت درمان یا گاهی بیشتر با فواصل ۱ تا ۲ هفته نیاز است که شامل یک دوره ابتدایی برای مثال ۶ یا ۱۰ جلسه هر هفته و سپس ادامه درمان با فاصله طولانی تر از ۲ تا ۴ هفته برای چند ماه است . تعداد و فواصل نوبتهای درمان بسته به شرایط و شدت چین ها و افتادگی پوست متفاوت است وبیمار از نوبت ۳ تا ۵ به بعد باید کم کم متوجه تغییرات ماندگار در کشیدگی پوست و برطرف شدن چین ها و سفتی و جوانسازی در محل درمان بشود.

 

 

 


تماس با کلینیک تغذیه خانم مریم سبکتکین

 

 

 

ارسال دیدگاه

رژیم آنلاین منحصر به فرد به همراه پشتیبانی از طریق واتساپ
اجرا شده توسط: همیار وردپرس