فرآیند عضله سازی با این نکات 

ورزشکاران در هر ورزشی، به‌ویژه بدنسازی، به‌دنبال برنامه غذایی عضله‌سازی و افزایش حجم می‌گردند. البته که امروزه برنامه‌ها و مکمل‌های فراوانی وارد بازار و ذهن مشتریان شده، اما خب، عقل سلیم حکم می‌کند که چشم‌بسته واردِ بازیِ خیلی از این برنامه‌ها و محصولاتِ پوچ و آسیب‌رسان نشویم.

برای انتخاب برنامه‌ای حرفه‌ای و مطمئن شامل برنامه غذایی و تمرینی، لازم است که حتماً از کارشناسان مجرب مشورت بگیرید تا بدون هیچ آسیبی، برای همیشه بهترین بدن را بسازید.

ساخت بدنی قوی و عضلانی

شما برای موفقیت در این راه و ساخت بدنی قوی و عضلانی، با حداقل میزانِ چربی، می‌توانید به پیشنهاد کارشناسان ورزشی، از برنامه بدنسازی پیشرفته فیتامین  استفاده کنید تا هم از لحاظ ورزشی، و هم برنامه غذایی و مکمل، با خیالی آسوده به هدف خود برسید.

این برنامه کاملاً شخصی بوده و کارشناسان و مربیان ورزشی، شما را تا ساخت بهترین بدن، همراهی خواهند کرد.

 فرایند عضله‌سازی

فرایند عضله‌سازی، تنها محدود به تعداد ست و تکرارها نیست. شما برای افزایش قدرت و عضله‌سازی، نیاز به رژیم غذاییِ حجم‌دهنده دارید. یعنی باید کالریِ بیشتری نسبت به آنچه در روز می‌سوزانید، مصرف کنید؛ البته این به معنای پرخوری نیست.

فراموش نکنید که هیچ‌گاه تمرین بدونِ رعایت رژیم غذایی و بالعکس، نتیجه لازم را برای شما نخواهد داشت. در نتیجه تغذیه و ورزشِ اصولی فقط در کنارهم می‌توانند بدن ایده‌آل شما را بسازند.

بدنسازان در دوران حجم نیازمند کالریِ بیشتری در برنامه غذایی خود هستند. به همین منظور نوع برنامه غذایی آن‌ها باید متفاوت با دیگران باشد

نکات تغذیه‌ای ویژه عضله‌سازی

  • به جای سه وعده غذای عادی، شش وعده غذاییِ مفید و کم‌حجم داشته باشند.
  • تا حد ممکن از فست‌فودها و غذاهای سرخ‌شده پرهیز کرده و مواد غذاییِ سالم و مفید مثل ماهی، گوشت قرمز، تخم‌مرغ، لبنیات کم‌چرب، برنج قهوه‌ای، میوه و نان گندم استفاده کنید.
  • قبل از ورزش، باید یک وعده غذایی همراه با مایعات میل کنید. در وعده غذایی که ۲ ساعت قبل از تمرین مصرف می‌شود، باید نسبت پروتئین به کربوهیدارت ۱ به ۲ باشد. این وعده باید شامل ۴۰ گرم پروتئین و ۸۰ گرم کربوهیدرات باشد.
  • ۳۰ دقیقه قبل از ورزش باید ۲۰ گرم پروتئین و ۴۰ گرم کربوهیدرات از میوه‌ها دریافت کرد.
  • بعد از انجام تمرینات باید ۲۰ تا ۴۰ گرم پروتئین و ۴۰ تا ۱۰۰ گرم کربوهیدرات (زود هضم) مصرف کرد.

عضله سازی با مصرف این مواد غذایی

پیشنهاد مطالعه
خوراک ماهی و سبزیجات