افراد چاق به این ویتامین نیاز ضروری دارند

این افراد به دلیل وزن بالا و مشکلات دیگری که موجب افزایش استرس اکسیداتیو می‌شود. به مقدار بیشتری از این ویتامین نیاز دارند، چون وجود چنین مشکلاتی باعث می‌شود. جذب ویتامین E ‌در بدن آنها کاهش یابد. در ادامه مطلب امروز سایت مریم سبکتکین کارشناس رژیم انلاین و رژیم درمانی اصفهان به مواردی که افراد چاق به این ویتامین نیاز ضروری دارند می پردازیم.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : نشانه ها و عوامل بیماری مسمومیت غذایی

در پی این مطالعه، متخصصان دانشگاه دولتی اورگن آمریکا تاکید کردند که، به احتمال زیاد تعداد قابل توجهی از مردم این کشور دچار کمبود ویتامین E هستند. که، این کمبود می‌تواند طیف وسیعی از بیماری‌های شناخته شده مرتبط با سندرم متابولیک، همچون بیماری‌های قلبی، دیابت، آلزایمر و سرطان را تشدید کند.

افراد چاق به این ویتامین نیاز ضروری دارند | رژیم آنلاین | رژیم انلاین

مریم سبکتکین را در اینستاگرام دنبال کنید

ویتامین E قابل حل در چربی است و باید در افراد مبتلا به اضافه وزن که به میزان زیادی از غذاهای چرب مصرف دارند. در سطح بیشتری موجود باشد. اگرچه گردش ویتامین E‌ در جریان خون ممکن است بالا باشد. اما در افراد چاق این ریزمغذی‌های حیاتی راه خود را به بافت‌هایی که به آن‌ها نیاز دارند، پیدا نمی‌کنند. ویتامین E با لیپیدها یا چربی‌های پیدا شده در خون همراه است. اما مشخص شد بافت‌های بدن افراد چاق دریافت برخی از این لیپیدها را به دلیل دارا بودن میزان چربی کافی نمی‌پذیرند و در این فرآیند ویتامین E هم پذیرفته نمی‌شود. بنابراین از آنجا که بافت‌های بدن با استرس اکسیداتیو جدی روبرو هستند، رساندن ویتامین E به آن‌ها با مشکل روبرو می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
3 نوع مواد غذایی مضر

جهت دریافت اطلاعات تماس کلیک کنید.


مطالعه بیشتر :

بررسی رابطه کاهش وزن با نوشیدن آب

کنترل تنبلی تخمدان با رژیم غذایی مناسب

تقویت و سلامت سیستم تنفسی تغذیه‌ای مناسب