بهترین متخصص تغذیه تهران

متخصص تغذیه تهران | بهترین متخصص تغذیه تهران فردی است که در حوزه تغذیه و رژیم غذایی تخصص داشته باشد. داشتن برنامه و رژیم غذایی سالم در طول زندگی افراد برای داشتن جسمی سالم و روحی آرام از مهم‌ترین نکته‌ها است. با این دلایل یک متخصص تغذیه می‌تواند کمک شایانی در این زمینه به شما برساند.

از وظایف بهترین متخصص تغذیه تهران  قراردادن غذاهای سالم در برنامه غذایی شما می‌باشد. در ابتدا پزشک متخصص تمامی روند و عادات غذایی شما را در طول هفته مورد ارزیابی قرار می‌دهد و غذاهایی که برای بدن شما نیاز است در برنامه غذایی قرار می‌دهد. غذاهای مضر را از عادات غذایی شما کاملا حذف می‌کند. به همین دلایل افراد بیمار تحت نظر متخصص تغذیه قرار می‌گیرند تا به آن‌ها در انتخاب برنامه غذایی مناسب کمک کنند و در روند بهبودی فرد تسریع یابد. حالا که تا اینجا با اهمیت دکتر تغذیه کمی آشنا شدیم در صورتی که در پی بهترین متخصص تغذیه تهران هستید در ادامه این مقاله از سایت دکتر مریم سبکتکین ما همراه باشید.

متخصص تغذیه تهران

متخصص تغذیه تهران

متخصص تغذیه تهران (nutritionist) فردی است که از علم تغذیه آگاهی کامل دارد. او از دانش خود برای کمک به افراد در تصمیم گیری در مورد سبک زندگی و تغذیه شان استفاده می کند. دکتر تغذیه با دادن اطلاعات و مشاوره درباره ارتباط غذا با سلامت جسمی و روحی، به ترویج تندرستی در جامعه می پردازد.

متخصصین تغذیه در انتخاب غذای مناسب ، تدوین برنامه غذایی به بیماران کمک می کنند و برای مصرف غذاهایی که برای سلامت هر بیمار لازم است توصیه های لازم را می دهند. پزشک متخصص تغذیه رژیم و عادات غذایی فعلی شخص را بررسی می کنند ، به بیمار در مورد عادات صحیح تغذیه ای آموزش می دهند ، تاثیر برنامه غذایی بیمار را پیگیری می کنند تا مطمئن شوند که برنامه غذایی تجویز شده موثر بوده است و گزارشی از نتایج درمان تهیه می کند تا بتواند روند درمان را ثبت کند.

متخصصین تغذیه معمولا تغذیه افرادی که بیماری ها یا شرایط خاص دارند را تحت نظر می گیرند تا به آن ها در انتخاب برنامه غذایی مناسب برای شرایط ویژه ای که دارند کمک کنند و روند درمان را تسریع بخشند، بیماران دیابتی و بیمارانی که تحت معالجه شیمی درمانی قرار دارند مثال هایی از این موارد هستند.

خصوصیات بهترین متخصص تغذیه تهران

متخصص تغذیه تهران | بهترین متخصص تغذیه تهران پزشکی می باشد که از ویژگی های منحصر به فرد بسیاری برخوردار باشد و از جمله این ویژگی ها به شرح زیر می باشد :

 1. دارای مدرک تخصصی متناسب با تغذیه و رژیم درمانی داشته باشد و این مدرک تحصیلی را از معتبر ترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی اخذ نموده باشد.
 2. بهترین متخصص تغذیه تهران پزشکی می باشد که اخلاق و رفتار مناسبی داشته باشد و در زمان مشاوره با مراجعه کنندگان نهایت صبر و حوصله را به خرج دهد.
 3. دارای پروانه طبابت از وزارت بهداشت و سلامت باشد.
 4.  از سابقه درخشانی برخوردار باشد و تجربه و مهارت کافی را در زمینه تخصص خود داشته باشد.
 5. پزشک مورد نظر باید بدون در نظر گرفتن مسائل مالی به بیمار مشاوره دهد و اولویت ایشان سلامتی و بهبودی مراجعین باشد.
 6. مطب یا کلینیک باید تمیز، پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی باشد.

متخصص تغذیه تهران | متخصص تغذیه تهران باید چه ویژگی‌ های داشته باشد؟

متخصص تغذیه تهران باید چه ویژگی‌ های داشته باشد؟

متخصص تغذیه تهران |  برخی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک پزشک تغذیه خوب باید داشته باشد، تا شما بتوانید بهترین متخصص تغذیه تهران را بشناسید عبارتند از :

 • داشتن تخصص، مهارت، سواد لازم در زمینه تغذیه و رژیم درمانی

افرادی که در حوزه تغذیه دانش و تجربه بالایی دارند به راحتی با توجه به جنسیت، شرایط جسمانی، سن و سایر شرایط فرد، رژیمی را برای شما می‌نویسند که علاوه بر اصلاح اضافه وزن یا کاهش وزن به هیچ عنوان سلامتی بیمار خود را به خطر نیاندازد. متأسفانه مشاهده شده است که بسیاری از افرادی که در زمینه رژیم درمانی فعالیت می‌کنند هیچ گونه مهارت، تحصیلات آکادمیک و تجربه پزشکی درستی ندارند وتن‌ها با تبلیغات زیاد و ادعای نادرست برای خود نامی دست و پا کرده‌اند و مراجعه‌کنندگان بسیار زیادی هم دارند.

پیشنهاد مطالعه
چرا باید رژیم غذایی سالم داشته باشیم؟

با مراجعه به چنین دکتر تغذیه‌ای شما به هیچ عنوان به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نخواهید کرد و با عوارض جبران ناپذیری نیز روبه‌رو خواهید شد. برای انتخاب بهترین دکتر تغذیه بهتر است سوابق علمی و تحصیلی او را بررسی کنید و از نظر افرادی که قبلاً برای رژیم درمانی به این دکتر تغذیه مراجعه کرده‌اند، غافل نشوید.

 • داشتن سوابق درمانی درخشان و تجربه طولانی مدت در رژیم درمانی

همان‌طور که در بالا اشاره شد، بازخورد مثبت مراجعه‌کنندگان به پزشک تغذیه در تعیین بهترین دکتر تغذیه تأثیرگذار است. زمانی‌که به رزومه پزشک معالج خود نگاه می‌کنید و پر از نکات مثبت و بازخورد‌های مثبت از طرف افرادی است که با رژیم درمانی توانسته‌اند، مشکل خود را برطرف کنند در شما این اطمینان به‌وجود خواهد آمد که این دکتر بهترین گزینه برای انتخاب است. اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان لاغرشوید مقاله رژیم لاغری سریع را مطالعه کنید.

 • اخلاق و رفتار بسیار خوب

داشتن سوابق تحصیلی درخشان، تجربه طولانی مدت، داشتن تخصص، سواد بالا و. . در انتخاب بهترین دکتر تغذیه مناسب است؛ اما نحوه برخورد پزشک با بیمار نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پزشک خوب پزشکی است که بتواند با بیمار‌های خود ارتباط درستی برقرار کند و با صبر و حوصله بتواند، مشکلات آن‌ها را حل کنند. اگر پزشک اخلاق خوبی داشته باشد، بیمار با او احساس صمیمیت می‌کند و به راحتی سؤالات و مشکلات خود را از او می‌پرسد. اینکار باعث می‌شود تا روند درمان با سرعت بیشتری پیشگیری شود.

 • موقعیت مکانی که مطب دکتر تغذیه در آن واقع شده است .

درست است که مکانی که مطب پزشک در آن واقع شده است، تأثیری در علم و تخصص پزشک ندارد؛ اما موقعیت مکانی مطب پزشک باید به گونه‌ای باشد که بیماران بتوانند، خیلی راحت به آن دسترسی داشته باشند.

متخصص تغذیه تهران | Nutritionist

 • داشتن اطلاعات بروز

ممکن است بسیاری از افراد مراجعه به یک پزشک با سن و سال بالا را به یک پزشک جوان به خاطر داشتن تجربه بالا، ترجیح دهند. تجربه درمان در انتخاب بهترین دکتر تغذیه بسیار مهم است، اما علم پزشکی به سرعت در حال تغییر است از همین رو نیاز است تا پزشک همواره اطلاعات به روز داشته باشد. مهم نیست که دکتر چند سال سن دارد، این مهم است که اطلاعات و شیوه درمان او کاملاً مطابق با علم روز دنیا باشد. پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر ر مورد غذای مناسب در بارداری مقاله تغذیه در بارداری را مطالعه کنید.

 • ارائه مشاوره صحیح به بیماران

بهترین پزشکان دنیا قبل از انجام معاینه و ارائه خدمات به بیمار‌های خود مشاوره می‌دهند تا از مشکلاتی که مراجعه‌کننده با آن روبه‌رو است، مطلع شوند و بتوانند بهترین خدمات را متناسب با شرایط بیمار به او ارائه دهند.

وظایف بهترین متخصص تغذیه تهران

 1. ارائه برنامه غذایی متناسب با مشکلات مراجعین
 2. آگاهی و بهره مندی از به روز ترین اطلاعات و آخرین تحقیقات مرتبط با علم تغذیه
 3. شناسایی و تشخیص مشکلات تغذیه ای
 4. مشاوره در جهت مسائل و مشکلات مربوط به تغذیه و رژیم درمانی
 5. ارزیابی و بررسی ارزش های غذایی
 6. ارائه دادن برنامه و دستورالعمل های ویژه به منظور افزایش ارزش غذایی تمامی مواد مصرفی
 7. ارائه و برنامه ریزی رژیم غذایی مناسب به جهت پیشگیری یا درمان بیماری هایی از قبیل بیماری قلبی و دیابت
 8. تغییر دادن سبک نادرست زندگی و سوق دادن مراجعین به سمت زندگی سالم و تغذیه مناسب
 9. بحث و مشاوره در رابطه با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و هم چنین کمک رسانی برای تعیین انتظارات واقع بینانه
 10. بهترین دکتر تغذیه در تهران در راستای رسیدن به اهداف بهداشتی، تغذیه ای و وزنی، برنامه های غذایی ویژه ای را تدوین و تحویل مراجعین می نماید.
 11. ارزیابی ارزش مواد مغذی، ویتامین ها و املاح در غذاهای مصرفی
 12. نظارت و رسیدگی بر نحوه درمان بیماران در طول زمان و پیگیری پیشرفت روند درمان
پیشنهاد مطالعه
تغذیه چه نقشی در برابر بیماری کرونا دارد؟

متخصص تغذیه تهران | وظایف بهترین متخصص تغذیه تهران

بیمارانی که باید به متخصص تغذیه مراجعه کنند :

همان طور که به شما گفته شد، داشتن رژیم غذایی مناسب می‌تواند تاثیر مفیدی در بهبود وضعیت بیمار داشته باشد. برخی از این بیماری‌ها شامل موارد زیر است :

 • بیماران کلیوی
 • بیماران قلبی عروقی
 • بیماران دیابتی
 • بیماران گوارشی و کبدی
 • بیماران سرطانی

برنامه‌های تغذیه‌ای ارائه شده توسط بهترین متخصص تغذیه تهران

این را بدانید که متخصص تغذیه می‌تواند رژیم غذایی مناسب را برای تمامی گروه‌های سنی اعم از کودکان، میانسالان و … و همچنین گروه‌های مختلف مانند افراد چاق و بسیار لاغر تنظیم کند. برخی از این رژیم‌ها عبارتند از :

 1. رژیم چاقی
 2. رژیم غذایی
 3. رژیم غذایی ویژه برای پوکی استخوان
 4. رژیم غذایی پس از زایمان
 5. رژیم غذایی برای سالمندان و همچنین کودکان
 6. رژیم تثبیت وزن فرد
 7. رژیم غذایی برای بارداری
 8. رژیم شیردهی
 9. رژیم غذایی برای چربی خون بالا
 10. رژیم غذایی ویژه برای درمان بیماری‌های گوارشی
 11. رژیم غذایی مناسب برای کنترل آلرژی
 12. همچنین رژیم غذایی مناسب برای ورزشکاران

چه زمانی به یک متخصص تغذیه نیاز داریم؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد، مراجعه به متخصص تغذیه صرفاً رژیم غذایی برای کاهش یا افزایش وزن نیست. بهترین متخصص تغذیه تهران نیز می‌تواند در بسیاری از مشکلات روحی و جسمی شما را همراهی کند. رژیم‌های درمانی خاصی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها وجود دارد که روند بهبودی را تسریع می‌کند. در اینجا مواردی وجود دارد که اگر با آن‌ها مواجه شدید، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید.


متخصص تغذیه تهران کیست ؟

متخصص تغذیه تهران | دکتر مریم سبکتکین متخصص تغذیه تهران

خانم مریم سبکتکین

کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی

عضو هیات مدیره انجمن تغذیه اصفهان

محقق و نویسنده کتاب در حیطه علوم تغذیه

 

در کلینیک خدمات متخصص تغذیه تهران خانم دکتر مریم سبکتکین کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی خدمات تخصصی زیر ارائه می گردند :

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی

کویتیشن (Cavitation) یک روش جدید و بدون نیاز به جراحی برای حذف چربی است. این تحول بنیادین در اروپا طراحی شده است.

هیچ احتیاجی به جراحی، بیهوشی، بستری شدن، مرخصی از کار و دوران نقاهت ندارد. برخلاف روش سنتی و قدیمی لیپوساکشن، در کویتیشن تیغ، بیهوشی و جراحی وجود ندارد.

مهمترین کاربرد فرکشنال آر اف در سفت کردن پوست (Skin Tightening) و درمان شلی پوست (Skin Laxity) است. در واقع آر اف این قابلیت را دارد که یک لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند. این اثر به دو صورت ظاهر میشود . 

تنظیم رژیم غذایی افراد چاق و یا لاغر، بیماران قلبی عروقی، بیماران گوارشی شامل :

زخم معده ، کبد چرب ، IBS , IBD، بیماران دیابتی، بیماران کلیوی ( بیماریهای حاد و مزمن کلیوی) و بیماران دیالیزی، کودکان و نوجوانان دارای کاهش وزن و اضافه وزن

 1. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران دیابتی
 2. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران مبتلا به فشار خون
 3.  مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران مبتلا به چربی خون
 4.  مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران مبتلا به کبد چرب
 5.  مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران قلبی عروقی, نقرس, تیروئید و سنگ های کلیوی
 6.  رژیم درمانی جهت کاهش وزن و کاهش سایز و کاهش توده چربی
 7.  رژیم درمانی جهت افزایش وزن و افزایش توده عضلانی
 8.  مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در کودکان
 9. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در دوران بارداری و شیردهی
 10.  مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در ورزشکاران

متخصص تغذیه تهران | رژیم غذایی دوران بارداری

تنظیم رزیم غذایی خانم های باردار و پیشگیری از دیابت بارداری به دلیل تاثیر مستقیمی که تغذیه در این دوران بر سلامت مادر و نوزاد دارد.

اندازه گیری آب بدن، چربی بدن و پروتئین بدن با دستگاههای استاندارد . (INBODY BIA) به صورت کل بدن و اندازه گیری در هر عضو به صورت مجزا

تغذیه سالم به معنی داشتن محدودیت‌های رژیمی سخت یا محروم کردن خود از خوردن غذاهایی که دوست دارید نیست. در عوض داشتن انرژی بیشتر، ارتقا سلامت فردی و داشتن یک احساس عالی است.