با این اشتباهات هرگز لاغر نمی شوید

اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید بهتر است به عملکرد روزانه تان دقت کنید. گاهی چند اشتباه کوچک باعث دور شدن از هدف می‌شود. اما حالا این اشتباه‌هات چه می‌توانند باشند؟ تا انتهای مطلب همراه باشید با مریم سبکتکین کارشناس رژیم آنلاین و رژیم درمانی اصفهان تا مرور کنیم انجام اشتباهاتی که هرگز لاغر نمی شوید.

ورزش نکردن

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد افرادی که ورزش می‌کنند ۲۵ درصد بیشتر از افرادی که فقط رژیم گرفتن لاغر شدند. توجه داشته باشید که ورزش کردن به این منظور نیست که حتماً باید به باشگاه بروید یا ورزش خاصی انجام بدهید پیاده روی و حتی ورزش در منزل می‌تواند شما را چند قدم به کاهش وزن نزدیک کند.

پریدن از رژیمی به رژیم دیگر

رژیم هرکس با توجه به شرایط و وضعیت جسمی همان شخص است در نتیجه گرفتن رژیم فقط به امید لاغر شدن یا دائماً تغییر دادن رژیم به محض احساس ناامیدی اشتباهی است که باعث می‌شود لاغر نشوید.

کاهش وزن سریع

حذف وعده‌های غذایی

غذا خوردن باعث چاق شدن می‌شود پس من غذا نمیخورم! اگر بدن احساس کند به اندازه کافی غذا دریافت نمی‌کند برای تامین انرژی مورد نیازش چربی‌های کمتری را می‌سوزاند به همین جهت سعی کنید در رژیم تان هیچ وعده غذایی را حذف نکنید تا به درستی لاغر شوید.

پیشنهاد مطالعه
برنامه غذایی لاغری

تمرکز کردن روی عدد ترازو

کاهش وزن بیشتر از عدد روی ترازو است. حواس تان باشد به جای توجه به عددی که روی ترازو می‌آید به تغییرات سایز و بدن تان، تغییرات سطح انرژی و متابولیسم و سلامت و سبک زندگی تان نیز بیشتر توجه کنید.

 

مریم سبکتکین کارشناس تغذیه اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر :

رژیم غذایی مناسب کودک مبتلا به سرطان

فواید مصرف روغن ماهی چیست؟

پیامدهای کمبود ویتامین B12 چیست؟