بهترین متخصص تغذیه تهران در سال ۱۴۰۳ | دکتر مریم سبکتکین –  متخصص تغذیه تهران

بهترین متخصص تغذیه تهران در سال ۱۴۰۳ | داشتن اندام مناسب و فیت آرزوی هر شخصی است. افرادی که به چاقی یا لاغری مبتلا هستند، روش‌های گوناگونی را برای خلاص شدن از وضعیت موجود امتحان کرده‌اند.

اما بسیاری از این روش‌ها سلامتی آن‌ها را تهدید می‌کند، به شما توصیه می‌کنیم که برای کاهش یا افزایش وزن حتماً به سراغ متخصصان تغذیه بروید، اما بهترین متخصص تغذیه تهران چه کسی است؟ انتخاب بهترین دکتر تغذیه تهران کمی دشوار به نظر می‌رسد چرا که اصولاً پزشکان ما جز بهترین‌های دنیا هستند . در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا به ویژگی‌های که یک دکتر تغذیه خوب باید داشته باشد، اشاره کنیم و در نهایت بهترین دکتر تغذیه تهران را به شما معرفی کنیم.

متخصص تغذیه تهران | متخصص تغذیه تهران باید چه ویژگی‌ های داشته باشد؟

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی از  متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین

بهترین متخصص تغذیه تهران باید چه ویژگی‌ های داشته باشد؟

برخی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک پزشک تغذیه خوب باید داشته باشد، تا شما بتوانید بهترین دکتر بهترین متخصص تغذیه تهران را بشناسید عبارتند از :

متخصص تغذیه تهران | وظایف بهترین متخصص تغذیه تهران

  • داشتن تخصص، مهارت، سواد لازم در زمینه تغذیه و رژیم درمانی

افرادی که در حوزه تغذیه دانش و تجربه بالایی دارند به راحتی با توجه به جنسیت، شرایط جسمانی، سن و سایر شرایط فرد، رژیمی را برای شما می‌نویسند که علاوه بر اصلاح اضافه وزن یا کاهش وزن به هیچ عنوان سلامتی بیمار خود را به خطر نیاندازد. متأسفانه مشاهده شده است که بسیاری از افرادی که در زمینه رژیم درمانی فعالیت می‌کنند هیچ گونه مهارت، تحصیلات آکادمیک و تجربه پزشکی درستی ندارند وتن‌ها با تبلیغات زیاد و ادعای نادرست برای خود نامی دست و پا کرده‌اند و مراجعه‌کنندگان بسیار زیادی هم دارند.

پیشنهاد مطالعه
رژیم آب درمانی یکی از روش های کاهش وزن است

با مراجعه به چنین دکتر تغذیه‌ای شما به هیچ عنوان به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نخواهید کرد و با عوارض جبران ناپذیری نیز روبه‌رو خواهید شد. برای انتخاب بهترین دکتر تغذیه بهتر است سوابق علمی و تحصیلی او را بررسی کنید و از نظر افرادی که قبلاً برای رژیم درمانی به این دکتر تغذیه مراجعه کرده‌اند، غافل نشوید.

  • داشتن سوابق درمانی درخشان و تجربه طولانی مدت در رژیم درمانی

همان‌طور که در بالا اشاره شد، بازخورد مثبت مراجعه‌کنندگان به پزشک تغذیه در تعیین بهترین دکتر تغذیه تأثیرگذار است. زمانی‌که به رزومه پزشک معالج خود نگاه می‌کنید و پر از نکات مثبت و بازخورد‌های مثبت از طرف افرادی است که با رژیم درمانی توانسته‌اند، مشکل خود را برطرف کنند در شما این اطمینان به‌وجود خواهد آمد که این دکتر بهترین گزینه برای انتخاب است.

  • اخلاق و رفتار بسیار خوب

داشتن سوابق تحصیلی درخشان، تجربه طولانی مدت، داشتن تخصص، سواد بالا و. . در انتخاب بهترین دکتر تغذیه مناسب است؛ اما نحوه برخورد پزشک با بیمار نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پزشک خوب پزشکی است که بتواند با بیمار‌های خود ارتباط درستی برقرار کند و با صبر و حوصله بتواند، مشکلات آن‌ها را حل کنند. اگر پزشک اخلاق خوبی داشته باشد، بیمار با او احساس صمیمیت می‌کند و به راحتی سؤالات و مشکلات خود را از او می‌پرسد. اینکار باعث می‌شود تا روند درمان با سرعت بیشتری پیشگیری شود.

متخصص تغذیه تهران | . بهترین متخصص تغذیه تهران در سال 1403

  • موقعیت مکانی که مطب دکتر تغذیه در آن واقع شده است .

درست است که مکانی که مطب پزشک در آن واقع شده است، تأثیری در علم و تخصص پزشک ندارد؛ اما موقعیت مکانی مطب پزشک باید به گونه‌ای باشد که بیماران بتوانند، خیلی راحت به آن دسترسی داشته باشند.

  • داشتن اطلاعات بروز

ممکن است بسیاری از افراد مراجعه به یک پزشک با سن و سال بالا را به یک پزشک جوان به خاطر داشتن تجربه بالا، ترجیح دهند. تجربه درمان در انتخاب بهترین دکتر تغذیه بسیار مهم است، اما علم پزشکی به سرعت در حال تغییر است از همین رو نیاز است تا پزشک همواره اطلاعات به روز داشته باشد. مهم نیست که دکتر چند سال سن دارد، این مهم است که اطلاعات و شیوه درمان او کاملاً مطابق با علم روز دنیا باشد.

  • ارائه مشاوره صحیح به بیماران

بهترین پزشکان دنیا قبل از انجام معاینه و ارائه خدمات به بیمار‌های خود مشاوره می‌دهند تا از مشکلاتی که مراجعه‌کننده با آن روبه‌رو است، مطلع شوند و بتوانند بهترین خدمات را متناسب با شرایط بیمار به او ارائه دهند.

پیشنهاد مطالعه
فشار خون طبیعی

متخصص تغذیه تهران | دکتر مریم سبکتکین متخصص تغذیه تهران

متخصص تغذیه تهران در سال ۱۴۰۳ – خانم مریم سبکتکین

کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی
عضو هیات مدیره انجمن تغذیه اصفهان
محقق و نویسنده کتاب در حیطه علوم تغذیه

متخصص تغذیه تهران

 

خدمات متخصص تغذیه تهران : 

۱.مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران دیابتی
۲.مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران مبتلا به فشار خون
۳. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران مبتلا به چربی خون
۴. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران مبتلا به کبد چرب
۵. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی بیماران قلبی عروقی, نقرس, تیروئید و سنگ های کلیوی
۶. رژیم درمانی جهت کاهش وزن و کاهش سایز و کاهش توده چربی
۷. رژیم درمانی جهت افزایش وزن و افزایش توده عضلانی
۸. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در کودکان
۹. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در دوران بارداری و شیردهی
۱۰. مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در ورزشکاران
۱۱. لیفتینگ و کاهش سایز موضعی