۷ فایده حیرت‌انگیز آب برای سلامتی | متخصص تغذیه تهران

برای داشتن بدنی سالم، نوشیدن آب را فراموش نکنید. بسیاری افراد به اندازه کافی آب می‌نوشند. حس تشنگی به آن‌ها این امکان را می‌دهد که از نیاز بدن خود به آب آگاه شوند. اما میزان دقیق آبی که نیاز دارید را اندازه بدن شما، میزان فعالیت، آب و هوا و سلامتی عمومی‌شما مشخص می‌کند. در صورتی که فعالیت بدنی شدید دارید و ورزش می‌کنید نیاز به آب بیشتری دارید.

در ادامه فواید شگفت انگیز آب را می شماریم :

متخصص تغذیه تهران | بررسی رابطه کاهش وزن با نوشیدن آب | رژیم آنلاین | رژیم انلاین

۱. آب شما را خوش اندام نگه می‌دارد .

می‌خواهید وزن کم کنید؟ آب سوخت و ساز بدن شما را بالا می‌برد و به شما کمک می‌کند دیرتر احساس گرسنگی کنید. نوشیدنی‌های پرکالری را با آب جایگزین کنید و قبل از هر وعده یک لیوان آب بخورید.

نوشیدن آب بیشتر مخصوصاً اگر آب سرد باشد کمک می‌کند تا سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرید. بدن شما برای گرم کردن آب نیاز به سوزاندن کالری دارد.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی از  متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین

۲. آب انرژی شما را بالا می‌برد .

اگر احساس خستگی و بی حالی می‌کنید آب بنوشید. کم آبی باعث می‌شود احساس خستگی کنید. مقدار مناسب آب به قلب شما کمک می‌کند که خون را بهتر در بدن به جریان بیاندازد. آب همچنین به خون در انتقال اکسیژن و سایر مواد مغذی به سلول‌ها کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
لاغری موضعی در تهران

۳. استرس کمتر با آب

حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد بافت مغز را آب تشکیل می‌دهد. اگر بدن شما دچار کم آبی باشد، بدن و مغز تحت استرس قرار می‌گیرند. اگر احساس تشنگی می‌کنید به این معنی است که تا اندازه ای دچار کم آبی شده اید. برای پایین نگه داشتن سطح استرس همیشه یک لیوان آب روی میز خود داشته باشید و همیشه یک بطری آب با خود حمل کنید.

فواید و خطرات نوشیدن آب سرد چیست؟ | مریم سبکتکین | رژیم آنلاین

۴. آب برای عضلات مفید است .

نوشیدن آب از گرفتگی آب جلوگیری می‌کند و مفصل‌های بدن را روغن کاری می‌کند. وقتی بدن شما به میزان کافی آب داشته باشد می‌توانید طولانی تر و با قدرت بیشتری ورزش کنید.

۵. پوست خود را تغذیه کنید .

خطوط و چروک‌های پوست وقتی که دچار کم آبی هستید عمیق تر می‌شوند. آب اساس کرم‌های زیبایی است. نوشیدن آب به سلول‌های پوست آب می‌رساند و آن‌ها را فربه تر می‌کند که باعث می‌شود جوان تر به نظر برسید. همچنین آلودگی‌ها را می‌زداید و جریان خون در پوست را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود پوست شما بدرخشد.

۶. منظم آب مصرف کنید .

نوشیدن منظم آب را فراموش نکنید. همچون فیبر، آب نیز برای هضم خوب مهم است. آب به حل شدن ضایعات کمک می‌کند و به خوبی آن‌ها را از طریق دستگاه گوارش خارج می‌کند. اگر آب بدن شما کم باشد، بدن شما همه آب را جذب می‌کند و روده بزرگ خشک می‌ماند که دفع ضایعات سخت می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
سوالات مهم و متداول تغذیه ایی

متخصص تغذیه تهران | 
 نقش حیاتی آب در تغذیه سرطان

۷. آب، سنگ‌های کلیه را کاهش می‌دهد .

تعداد افراد مبتلا به سنگ کلیه در حال افزایش است. یکی از دلایل این است که مردم به اندازه کافی آب نمی‌نوشند. نمک و مواد معدنی موجود در ادرار کریستال‌های جامد را که به نام سنگ کلیه شناخته می‌شوند ایجاد می‌کنند. آب ، غلظت نمک و املاح را کم می‌کند.