در صورت چاقی مراقب این بیماری باشید

وزن اضافی فشار زیادی بر سیستم گردش خون شما وارد می‌کند و منجر به بیماری معروف به نام رگ‌های واریسی می‌شود. طبق نوشته های قبل در سایت مریم سبکتکین کارشناس رژیم انلاین و رژیم درمانی اصفهان از جمله علائم نارسایی مزمن وریدی و بیماری واریس درد در ساق‌ها، پا‌ها یا مچ پا، تورم ساق‌ها، پا‌ها یا مچ پا، گرفتگی عضلات پا، رگ‌های واریسی، بی‌حسی در پاها، خارش روی پاها، پای بی‌قرار، احساس ضعف و سنگینی در پا‌ها و زخم روی پا‌ها است.

واریس اغلب دردناک است. در صورت عدم درمان، بیماری مزمن وریدی ممکن است به دو وضعیت خطرناک منجر شود که هر دوی این شرایط تهدید کننده زندگی هستند. لخته شدن خون در پای شما که در نهایت می‌تواند به قلب شما راه یابد، یا آمبولی ریوی که لخته خون منتقل شده از پا در ریه است.
واریس می‌تواند به دلایل مختلفی مانند سن، ژنتیک، دوره‌های طولانی بی تحرکی، جنسیت و بارداری ایجاد شوند.

در صورت چاقی مراقب این بیماری باشید | مریم سبکتکین | رژیم آنلاین

افزایش وزن می‌تواند در نهایت منجر به ابتلا به واریس شود چراکه رگ‌های واریسی هنگامی که دریچه‌های داخل رگ‌های شما ضعیف می‌شوند، به وجود می‌آیند. این بیماری باعث می‌شود که سیاه‌رگ‌ها برای بازگرداندن خون به سیستم جریان خون دچار مشکل بشوند. در نتیجه، خون در داخل رگ‌های آسیب دیده جمع می‌شود و در نتیجه ظاهری بزرگ، مایل به آبی و برآمده ایجاد می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
لیفت با دستگاه آر اف با دکتر سبکتکین

برای درمان واریس می‌توانید ۵ راهکار زیر را مدنظر داشته باشید:

  1. ورزش کنید
  2. پاهایتان را حرکت دهید
  3. رژیم غذایی کم نمک و سرشار از فیبر
  4. جوراب‌های فشار دهنده بپوشید
  5. درمان‌هایی مانند Closurefast، Venaseal و Varithena در برخی موارد می‌توانند تفاوت زیادی در ظاهر و احساس پا‌های شما ایجاد کنند.

مریم سبکتکین کارشناس تغذیه اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر :

رژیم غذایی مناسب برای ورزشکاران

صف شکنان بیماری‌های متابولیک

منابع غذایی و شکل‌های متفاوت سلنیوم