قابلیت‌های دستگاه لاغری کویتیشن | متخصص تغذیه تهران

دستگاه لاغری کویتیشن | دستگاه کویتیشن دارای دو قابلیت اولتراسوند و RF (امواج رادیویی) است :

 1. امواج اولتراسوند : ارتعاشاتی هستند که منجر به شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و گوش انسان قادر به شنیدن آن‌ها نیست. سلول‌های چربی ظرفیت تحمل این ارتعاشات را ندارند و به راحتی از بین می‌روند.
 2. امواج رادیویی : در بافت‌های چربی گرما تولید می‌کند و موجب افزایش گردش خون می‌شود که در نهایت لاغری، لیفت پوست و جوان‌سازی را به همراه دارد.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی از  متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین

متخصص تغذیه تهران | عملکرد دستگاه کویتیشن برای لاغری و کاهش سایز ..

آیا فرم دهی صورت هم با استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن امکان پذیر است؟

دستگاه‌هایی تولید شده‌اند که می‌توانند امواج اولتراسوند را به چربی‌های اضافی و سخت ارسال نمایند. این دستگاه‌ها می‌توانند به راحتی چربی های سخت و فشرده را فرم دهند. به همین علت می‌توان از آن‌ها برای فرم دادن صورت نیز استفاده نمود.

این دستگاه ها ابعاد کوچکتری داشته و مخصوص بافت های صورت ساخته شده‌اند و می‌توانند گونه ها را بالا برده، گودی زیر چشم ، پف زیر چشم‌ها و حتی چروک‌ها را نیز از بین ببرند. همچنین غبغب یا چربی‌های زیر چانه نیز می‌توانند تحت درمان قرار گیرند.

مزایای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن چیست؟

 1. بدون نیاز به جراحی و بی‌حسی
 2. ایجاد سطح هموار و عدم وجود نافرمی روی بدن
 3. خونریزی یا تورم ندارد
 4. عوارض جانبی قابل توجه ندارد
 5. درمانی بدون درد، راحت، بدون آسیب‌های جانبی و بدون تاثیر ناخوشایند بر زندگی روزمره و روابط شغلی است
 6. درمانی ایمن، موثر، غیرتهاجمی و بدون نیاز به استراحت پس از عمل است
 7. برای انواع پوست‌ها مناسب است
 8. امواج ارسال شده قابلیت کنترل دارند و به بدن شما آسیب نمی‌رسانند.

کاربردهای استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن

 • کاهش بافت چربی
 • رفع سلولیت بدن
 • متناسب فرم دهی اندام
 • زیبایی و فرم دهی دلخواه بدن
 • سفت و کشیده شدن پوست
 • افزایش جریان خون و از بین رفتن برخی چروک‌ها
 • جوانسازی پوست
 • بازیابی خاصیت کشسانی پوست
 • تحریک متابولیسم بدن و افزایش سوخت و ساز
پیشنهاد مطالعه
۶ ماده غذایی مناسب برای فصل زمستان

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی با کویتیشن

چه کارهایی برای قبل و بعد از درمان با دستگاه کویتیشن باید انجام شود؟

قبل از کویتیشن باید رژیم غذایی سالم داشته باشید. یک هفته قبل از درمان ضروری است که روزی ۸ لیوان آب بنوشید، از برنزه کردن و نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید. مایعات به بدن کمک می‌کند تا بتواند چربی‌ها را آزاد و در اثر ادرار یا تعرق دفع کند. نوشیدنی‌های الکلی باعث می‌شوند تا عملکرد کبد کم شود و نتواند چربی‌ها را در بدن تجزیه کند. برنزه شدن هم به دلیل اینکه پوست شما را در مقابل امواج اولترایونسک حساس می‌کند اصلا کار مناسبی نیست.

پس از درمان حتما باید به مقدار کافی آب بنوشید، زیرا چربی‌های بدن ضعیف شده و به صورت اسیدهای چرب از بدن دفع می‌شوند و یا در بدن می‌سوزند.

سوالات متداول دستگاه لاغری کویتیشن

چگونه استفاده از کویتیشن به فرم دادن صورت کمک می کند؟

از این روش در فرم دادن صورت نیز استفاده می شود، به این دلیل که کویتیشن نه تنها چربی ها را از بین می برد، بلکه می تواند به چربی ها فرم دلخواهی نیز بدهد. دستگاه های کوچکتری از کویتیشن وجود دارند که می توان به وسیله ی آنها پف زیر چشم، گودی چشم، بالا بردن گونه ها و حتی در کم کردن چروک های صورت نیز استفاده کرد.

چه مواقعی استفاده از روش کویتیشن مناسب نیست؟

در دوران بارداری وشیردهی و بیماران قلبی و عروقی این روش توصیه نمی شود، زیرا به دلیل ورود امواج الکترونیکی به بدن این افراد وعوارض ناشی ازآن این روش مناسب نیست.

نحوه ی کار و درمان کویتیشن چگونه است؟

در روش درمان با کویتیشن یک وسیله ای دستی که باعث انتقال انرژی فراصوت با پالس های ملایم می شود، به آرامی در ناحیه مورد نظر قرارمی گیرد و به مدت سی دقیقه تا یک ساعت در هرجلسه با فرستادن امواج ضعیف باعث از بین رفتن چربی ها می شود.

پیشنهاد مطالعه
قلب سالم با داشتن راهنمای غذایی

آیا برداشتن چربی به روش کویتیشن عوارض دارد؟

روش کوتیشین نباید در نزدیکی گوش، پشت و بخصوص بر روی قفسه سینه و سر انجام بگیرد. در هنگام کار با روش کویتیشن باید تمام وسایل فلزی را به دور از خود نگه داشت، زیرا گرمای تولید شده احتمال آسیب به بیمار و یا دستگاه الکترونیکی را بالا خواهد برد.

متخصص تغذیه تهران | حذف موضعی چربی با دستگاه لاغری کویتیشن

آیا لاغری با کویتیشن امکان پذیر است؟

در روش Cavitation که بر پایه اصول فیزیکی بوده، با به حرکت درآوردن حباب های پر انرژی درون مایعات باعث ورود به سلول و تخریب سلول در اثر ارتعاشات می شود. در بدن نزدیک ترین بافت به مایع چربی ها هستند، که با این روش می توان چربی ها را تخریب و آنها را دفع نمود. بنابراین روش کویتیشن در لاغری می تواند بسیار مؤثر واقع شود.

دستگاه لاغری کویتیشن دارای چه فوایدی می باشد؟

بهبودی و نتایج روش کویتیشن را می توان چند هفته بعد از انجام به خوبی مشاهده کرد. از فواید این روش در چربی سوزی می توان به بدون درد بودن و راحتی این روش در مقایسه با سایر روش های موجود در طول درمان بود. از دیگر فواید این روش می توان به متابولیزه کردن بدن تا بعد از دوازده هفته اشاره کرد و همچنین پایداری این روش در بسیاری از افراد قابل مشاهده خواهد بود. کاهش وزن مناسب در این روش و زیبا سازی و نرم تر شدن پوست از دیگر فواید این روش به شمار می رود.

مناسب ترین نقاط بدن درچربی سوزی به روش کویتیشن چیست؟

یکی از نقاط مناسب برای برداشتن چربی یا به اصطلاح چربی سوزی اطراف شکم و پهلو ها بوده، به طوری که می توان در طی یک جلسه مقدار قابل توجهی از ناحیه مذکور را برداشت، (به طور تقریبی ۲۵درصد از چربی های اطراف شکم)