مصرف گردو یک رژیم غذایی در دسترس | متخصص تغذیه تهران

مصرف گردو | شما می توانید گردو را در هر فروشگاه مواد غذایی با بسته بندی های مختلف تهیه کنید. روش های مصرف گردو هم بسیار متنوع هستند و می توان استفاده از خاصیت آنها را با مخلوط کردن گردو با مواد مغذی دیگر افزایش دهید. گردو به صورت بو داده و هم به صورت خام مورد مصرف قرار می گیرد و شما می توانید گردو را در روغن های کرچک و یا زیتون هم بریزید و میل کنید و از فواید آنها با هم استفاده کنید.

بهترین پیشنهاد ما خوردن گردو به صورت میان وعده در طول روز است، بویژه در بچه ها این کار بسیار مفید است چرا که آنها در حال رشد هستند و همین امر باعث می شود تا نیازهای آنها تامین شود.

سایر روش های مصرف گردو:

  1. خوردن گردو به همراه سالاد و سبزی های سالم
  2. مصرف گردو همراه با سیب زمینی
  3. مصرف گردو با غلات و نان سبوس دار
  4. خوردن گردو با مرغ و ماهی
  5. مصرف گردو با ماست و نان جو دوسر
  6. خوردن گردو با هر نوع ساندویچ
  7. می توانید گردو را با غذاهای خانگی طبخ کنید
  8. مصرف گردو با ماکارونی و پاستا
پیشنهاد مطالعه
در چه هنگام استفاده از کویتیشن پیشنهاد نمیشود؟

متخصص تغذیه تهران | گردو

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی از  متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین

گردوها جزو مواد غذایی هستند که بسیار مغذی هستند، آنها دارای خواص آنتی اکسیدانی بالاتری به نسبت مواد خوراکی دیگر هستند و دارای چربی امگا ۳ زیادی می باشند. این خواص غنی گردو باعث افزایش فایده های مصرف آن برای بدن می شود. از جمله کاهش التهاب و مقابله با عوامل خطرساز بیماری قلبی را در پی دارند و یا باعث افزایش باکتری های مفید در روده می شود.

متخصص تغذیه تهران | از خواص و فواید بی‌شمار گردو آگاه شوید

مضرات استفاده از گردو

افراط در مصرف هر ماده غذایی کار درستی نیست. زیاده روی در خوردن گردو هم از این قاعده مستثنی نمی باشد. باید بدانید که مصرف بیشتر از پنج عدد گردو به صورت روزانه خطرناک است و در این مورد دقت لازم را داشته باشید. چربی موجود در گردو در زمره چربی های مفید و طبیعی به شمار می رود ولی باید بدانید که گردو جزء مواد غذایی پر چرب نیز به شمار می رود و نباید در استفاده از آن افراط کنید.

پیشنهاد مطالعه
میوه هایی که شما را لاغر می‌کنند

یکی از اثرات ناشی از مصرف زیاد گردو این است که باعث ورم معده می شود و همینطور منجر به زخم و له شدگی در دهان می شود. اگر جزو افراد گرم مزاج هستید، توصیه می کنیم که در مصرف گردو جانب احتیاط را رعایت کنید و حتما بعد از مصرف گردو دهان خود را بشویید و سپس سرکه یا آب انار بخورید تا تاثیر گرمی آن در شما از بین برود.

ذکر این نکته هم لازم به نظر می رسد که افرادی که با مشکل در معده و کبد درگیر هستند، گردو را از رژیم غذایی خود حذف کنند. همینطور افرادی که دچار حساسیت هستند، به مقدار کم گردو را مورد مصرف قرار دهند.