کنترل گرسنگی در رژیم‌های غذایی کاهش وزن

یکی از مهم‌ترین عللی که باعث می‌شود برنامه غذایی رها شود، فشار گرسنگی است. برای رفع این مشکل باید پروتئین، درصد قابل توجهی از وعده‌های غذایی را تشکیل دهد که البته این نوع غذاها فقط به تخم‌مرغ و گوشت قرمز محدود نمی‌شود. انواع پروتئین‌های گیاهی و حیوانی می‌تواند ما را در این مسیر یاری کند.

فیبر بالای موجود در حبوبات نیز منجر به بروز حس سیری طولانی‌مدت خواهد شد. همچنین از دیگر مواد غذایی حاوی فیبر می‌توان به انواع غلات سبوس‌دار، میوه‌ها و سبزی‌ها اشاره کرد.

کنترل گرسنگی در رژیم‌های غذایی کاهش وزن | مریم سبکتکین | رژیم آنلاین

پیشنهاد می‌شود همواره یک بطری حاوی آب و مقداری دانه چیا یا تخم شربتی به همراه داشته باشید. به هیچ وجه به آب، شکر یا مواد شیرین‌کننده دیگر اضافه نکنید، البته اضافه کردن مقداری آب لیموترش یا عرقیات گیاهی مثل بیدمشک و بهارنارنج موجب بهتر شدن طعم آن می‌شود. حس ریزه‌خواری در طول روز را با دمنوش‌های گیاهی که حاوی مقادیر بالایی آنتی‌اکسیدان است، کنترل کنید و از مصرف تنقلات پرکالری بپرهیزید. دمنوش‌ها را می‌توانید به همراه کمی توت خشک یا کشمش و سایر شیرین‌کننده‌های طبیعی بنوشید.

پیشنهاد مطالعه
اسیدهای چرب امگا 3 باید از طریق غذا وارد بدن شوند

مواد غذایی جامد در مقایسه با مایعات شیرین با کالری یکسان، حس سیری بیشتری به فرد می‌دهد. به عنوان مثال مصرف یک عدد سیب یا یک برش نان، حس گرسنگی را بسیار بیشتر از نوشیدن یک لیوان شربت کنترل می‌کند، بنابراین با رعایت این نکات می‌توانید راحت‌تر به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

مریم سبکتکین کارشناس تغذیه اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر :

تقویت‌ سیستم ایمنی با مصرف زینک

منابع غذایی و شکل‌های متفاوت سلنیوم

دلایل و روش‌های پیشگیری از گرسنگی کاذب