گوجه فرنگی

بهترین غذاهای تابستانی | آه، گوجه فرنگی، آن گوی قرمز آبدار تابستانی که بهترین دوست ماست، گوجه فرنگی ها مخازنی از آنتی اکسیدان‌های بسته‌بندی شده هستند که می‌توانند شما را با طراوت نگه ‌دارند، گوجه فرنگی غنی ترین منبع لیکوپن و یک آنتی اکسیدان قوی است که می‌تواند التهاب در بدن را کاهش دهد و به نوبه خود به کنترل سطوح لپتین کمک کند. لپتین یک هورمون تنظیم اشتها است که می‌تواند اشتها را کم کند. به علاوه آنها کم کالری (یک گوجه فرنگی متوسط فقط ۲۲ کالری دارد) و سرشار از ویتامین C هستند، ویتامین C یک آنتی اکسیدان مربوط به افزایش سوزاندن چربی به خصوص در ورزش است. گوجه فرنگی های ارگانیک را انتخاب کنید؛ یک مطالعه نشان داد که گوجه فرنگی ارگانیک دارای ۵۵ درصد بیشتر ویتامین c است.

 

توت ها

بهترین غذاهای تابستانی | شما می‌دانید تابستان زمانی است که بازارهای میوه فروشی سرشار از انواع توت ها شود، اما این طعم لذت‌بخش فقط یک ضیافت برای حس چشایی شما نیست. در یک مطالعه، محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که خوردن انواع توت ها، به لطف بار گلایسمی پایین آن ها (میزان گلوکز کم) ، که به معنی نفوذ قند کمتر به خون برای فرونشاندن گرسنگی است، می‌تواند شما را از افزایش وزن حفاظت کند. انواع توت‌ها همچنین فیبر دارند؛ همه تمشک‌ها دارای ۸ گرم فیبر در هر پیمانه هستند، که می‌تواند با احساس سیریطولانی‌تر در کم کردن وزن به شما کمک کند. آنها همچنین می‌توانند برای دستیابی به شکم صافتر و تناسب اندام به کار روند.

 

میگو

۸۵ گرم میگو حاوی ۱۰۱ کالری و تنها ۱ گرم چربی، در عین حال حاوی ۱۹ گرم پروتئین است، که شما را سیر می‌کند، بنابراین شما بعد از آن کمتر غذا می‌خورید. آنها همچنین منبع خوبی از سلنیوم و ویتامیُن‌ Bسرشار از انرژی هستند. فقط مطمئن شوید که انواع سرخ شده در کره و سرخ شده در روغن فراوان به نفع سرخ کردن با روغن کم، انواع بو داده، آب پز و کبابی کنار روند ( میگو را با کره و روغن فراوان سرخ نکنید ). به عنوان تمیزترین، سالم‌ترین میگو که سازگار با محیط زیست نیز است، میگو پرورشی (سالم ترین اما سخت پیدا می‌شود) یا میگو وحشی  را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه
چاقی بزرگسالان با مصرف مواد غذایی فوق‌ فرآوری

 

اسفناج

بهترین غذاهای تابستانی | یک دلیل وجود دارد که اسفناج را در لیست بسیاری از غذاهای مفید و سرشار از مواد مغذی قرار می‌دهد: برگ سبز اسفناج سرشار از ویتامین A، ویتامین C، آهن و فولات است و فقط ۷ کالری در هر پیمانه دارد و عملا بدون کالری است. و آن یک سلاح مخفی‌تر در آستین خود دارد: که می‌تواند اشتها را کاهش دهد. یک مطالعه منتشر شده در مجله اشتها ٬ یافته اند که مصرف روزانه یک نوشیدنی عصاره اسفناج حاوی غشاء برگ به نام تیلاکوئیدها کاهش وزن را ۴۵٪ افزایش و میل شدید به غذا را ۹۵٪ کاهش می‌دهد. پس سریع یک اسموتی سبز تهیه کنید یا آن را به یک ساندویچ یا همبرگر خوشمزه اضافه کنید.

 

هندوانه

صدای خوردن هندوانه در یک روز گرم یک آیین تابستانی است. طعم شیرین آن می‌تواند حس چشایی شما را فریب دهد تا اشتهای شما به دسرکم شود، پس به جای خواستن، یک تکه کیک، که شما با آن صدها کالری را ذخیره خواهید کرد. خوردن یک قطعه هندوُانه را جایگزین کنید. مژده بزرگ: از آنجا که هندوانه ۹۲٪ آب است، می‌تواند گرسنگی مربوط به کم شدن آب بدن را دفع کند.

پیشنهاد مطالعه
بهترین کارشناس تغذیه اصفهان

 

کدو سبز

از سالاد ماکارونی فراتر بروید: کدو سبز می‌تواند جانشینی برای چیزهای با کربوهیدرات بالا در مسیر کالری کمتر باشد. با جایگزینی ۱ پیمانه ماکارونی با کدو شما ۲۰۰ کالری صرفه‌جویی می‌کنید، به علاوه کدوی تابستان سرشار از پتاسیم است که از نفخ جلوگیری می‌کند. رنده، پوست‌کن سبزیجات یا رشته ساز در یک چشم بر هم زدن کدوی سبز را به رشته‌هایی تبدیل می‌کند و سپس شما می‌توانید آنها را با گوجه فرنگی یا سس- لیمو بدون نیاز به پخت و پز مخلوط کنید!

 

چای سبز سرد (با نعناع)

چای سبز سرد، قند را نگه‌می‌دارد، می‌تواند بهترین دوست جدید شما باشد. مطالعات نشان می‌دهد که یک ترکیب موجود در چای سبز، اپی‌گالوکتشین ۳-گالات (EGCG)، با افزایش سوخت وساز چربی، کنترل اشتها و کاهش وزن مرتبط است. اضافه کردن نعناع تازه به دمنوش خانگی‌تان یک راه بدون کالری برای افزودن عطر و طعم است، به علاوه تحقیقات می‌گوید که می‌تواند به عنوان یک مهار کننده‌ی طبیعی اشتهانیز عمل می کنند. یک مطالعه نشان داد که بوییدن روزانه ترکیبات نعنایی به معنای مصرف ۱۸۰۰ کالری کمتر در یک هفته است.

 

ماست یونانی

درد گرسنگی ، از بین می‌رود! با جایگزین کردن مایونز با ماست یونانی در سیب زمینی و سالاد ماکارونی، نه تنها شما کالری ذخیره می‌کنید-۳۷۰ کالری در هر ½پیمانه- شما دوز بالایی پروتئین سیر کننده دریافت می‌کنید. فقط ۱پیمانه ماست یونانی دارای ۲۳ گرم پروتئین است، که مطالعات می‌گویند می‌تواند گرسنگی را دفع کند و به شما احساس سیری بدهد. همچنین می‌تواند پارفه، اسموتی‌ها،

ارتباط با ما از طریق تلگرام @s_diet

کانال تلگرام:

 @sabodiet


پیج اینستاگرام :

rejim_darmani_saboktakin