بررسی فواید خوردن شکلات

پتانسیل آنتی اکسیدانی شکلات می‌تواند تأثیر مفیدی بر سلامت جسم بگذارد. هرچه میزان کاکائوی موجود در شکلات بیشتر باشد، (مانند شکلات تلخ که از انواع خالص شکلات و حاوی چربی و قند کمتری است)، فواید بیشتری برای سلامتی ما دارد. در ادامه مطلب امروز سایت مریم سبکتکین کارشناس رژیم انلاین و رژیم درمانی اصفهان که برای شما عزیزان تهیه شده است. به بررسی فواید خوردن شکلات پرداخته ایم.

پیشگیری از بیماری‌های قلبی

تحقیقات منتشرشده در The BMJ نشان می‌دهد که مصرف شکلات، خطر ابتلا به بیمارهای قلبی را تا یک سوم کاهش می‌دهد. یافته‌ها حاکی از آن است که مصرف بیشتر شکلات می‌تواند در کاهش اختلالات قلبی متابولیک مرتبط باشد.

فواید خوردن شکلات چیست؟ | مریم سبکتکین | رژیم آنلاین

اکسیژن‌رسانی حین ورزش

محققان، گروهی از دوچرخه سواران را حین دوچرخه‌سواری در انگلستان مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که “با خوردن شکلات تلخ، با مصرف ​​ اکسیژن کمتری، مسافت بیشتری را در دو دقیقه طی کردند.” و این به دلیل وجود فلاونول‌های موجود در شکلات است که منجر به آزادشدن اکسید نیتریک در بدن می‌شوند.

کاهش کلسترول

یکی از مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفت، نشان می‌دهد که مصرف شکلات ممکن است به کاهش سطح کلسترول لیپوپروتئین (که با عنوان “کلسترول بد” نیز شناخته می‌شود)، کمک کند. همچنین مصرف منظم شکلات‌های حاوی PS (استروئید الکل گیاهی – plant sterols) و CF (cocoa flavanols – فلاوانول کاکائو)، و رعایت یک رژیم کم چرب، با کاهش کلسترول و بهبود فشارخون از سلامت قلب و عروق حمایت می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
پرهیز از مسمومیت غذایی در تابستان

رشد و نمو جنین

بر اساس مطالعه‌ای در نشست بارداری انجمن پزشکی مادر و جنین در آتلانتا در سال ۲۰۱۶، مشخص شد خوردن ۳۰ گرم (حدود یک اونس) شکلات در روز، طی دوران بارداری برای رشد و نمو جنین مفید است.

البته باید به این نکته توجه داشت که برای بهره‌مندی از فواید شکلات ، باید به میزان تعادل آن را مصرف نمود.

جهت دریافت اطلاعات تماس کلیک کنید.

مریم سبکتکین کارشناس تغذیه اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

خواص درمانی بینظیر انجیر

افزایش سلامت مثانه با تغذیه مناسب

نکات قابل توجه برای آلرژی‌های غذایی