لاغری موضعی چیست؟

لاغری موضعی به معنای کاهش چربی در نواحی خاص بدن مانند شکم، دور کمر، بازو و ران است. اگر چاقی موضعی شدید باشد، باید جراحی لاغری انجام شود. اما برای چاقی خفیف تا متوسط لاغری با دستگاه پیشنهاد می‌شود.

لاغری موضعی روشی برای کاهش وزن است که نقاط خاصی را در بدن هدف قرار می‌دهد. اگر در بخشی از بدن خود مانند شکم، پهلو، ران یا بازو چربی زیادی دارید و می‌خواهید این نواحی کوچک شوند، در این مطلب همراه ما باشید.

در صورتی‌که قصد لاغری داشته و می‌خواهید با روشی اصولی کاهش وزن داشته باشید، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید. پزشک باتوجه‌به میزان اضافه‌وزن و تجمع چربی در بدن بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهد.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی .

لاغری موضعی

میزان چربی در نواحی مختلف بدن متفاوت است. ضخامت چربی در ناحیه پلک از همه قسمت‌های بدن کمتر بوده و در ناحیه باسن بیشترین ضخامت را دارد. همچنین در زنان و مردان توزیع چربی در بدن متفاوت است. گاهی ممکن است در قسمتی از بدن چربی زیادی جمع شود. این حالت باعث عدم توازن در بدن می‌شود. به‌عنوان‌مثال شخصی ران‌های بزرگی داشته و نواحی دیگر بدن او لاغر است. به این وضعیت چاقی موضعی می‌گویند.

چاقی موضعی باعث می‌شود تناسب نیم‌تنه پایین و بالا از بین برود. انتخاب لباس با سایز مناسب برای این افراد مشکل بوده و انتخاب‌های محدودی دارند. راه‌حل این مشکل لاغری موضعی است. روش‌های مختلفی برای لاغری موضعی وجود دارد که چربی در این نواحی خاص را از بین می‌برند.

لاغری موضعی برای کدام قسمت های بدن انجام می شود؟

برای نواحی مختلف بدن می‌توان از روش‌های مختلف لاغری موضعی استفاده کرد. در بیشتر مواقع افراد برای لاغری نواحی زیر یکی از روش‌های کاهش وزن موضعی را انتخاب می‌کنند.

 • لاغری موضعی شکم و پهلو
 • لاغری موضعی بازو
 • ران
 • سینه
 • باسن

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی با کویتیشن

لاغری موضعی با کویتیشن

در روش کویتیشن از امواج رادیویی اولتراسونیک برای حذف چربی استفاده می‌شود. به همین دلیل به این روش لیپولیز اولتراسونیک هم می‌گویند. سلول‌های چربی با جذب این امواج از بین رفته و توسط سیستم لنفاوی جذب می‌شود. اگر نمی‌خواهید از روش‌های جراحی مانند لیپوساکشن استفاده کنید، این روش می‌تواند گزینه خوبی باشد. معمولا هر جلسه بین ۴۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. یک تا سه جلسه درمان نیاز است تا چربی‌ها از بین بروند. بعد از ۶ تا ۱۲ هفته می‌توانید نتایج را مشاهده کنید.

پیشنهاد مطالعه
ویتامین های موثر در سلامت پوست و مو

این روش که به‌عنوان جایگزین مناسب لپوساکشن معرفی می‌شود، توسط امواج رادیویی به نام اولتراسونیک باعث از بین رفتن چربی‌ها خواهد شد. پس از این‌که سلول‌های چربی امواج رادیویی را جذب کردند، توسط سیستم لنفاوی بدن از بین می‌روند. به حذف موضعی چربی با این دستگاه، روش لیپولیز اولتراسونیک هم گفته می‌شود.

این روش با چربی سوزی موثر و شکل دهی بدن شما را در کمترین زمان به فرم دلخواهتان می رساند. در این روش سلول های چربی به مایع تبدیل شده و سپس این چربی ها توسط فرآیندهای طبیعی بدن جذب و سپس دفع می شوند. دستگاه لاغری کویتیشن یک روش سریع و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا می باشد که با درمان سلولیت ها باعث سفت شدن و جوان سازی پوست نیز می شود.

دستگاه لاغری کویتیشن چگونه کار می کند؟

کویتیشن اولتراسونیک به فناوری اولتراسوند برای تجزیه سلول های چربی متکی است. امواج اولتراسوند به اعماق لایه های پوست شما فرستاده می شود و باعث ایجاد لرزش مخرب می شود. سپس سلول های چربی از یکدیگر جدا می شوند. پس از چند روز، سلول های چربی توسط سیستم لنفاوی شما جذب شده و به عنوان مواد زائد از بدن شما تخلیه می شود.

تشخیص اینکه این درمان چقدر موثر است دشوار است، اما تحقیقات اخیر امیدوارکننده است. یک تحقیق در سال ۲۰۱۹، اثربخشی کویتیشن اولتراسونیک را برای ۵۰ زن که از نظر پزشکی دارای اضافه وزن بودند، آزمایش کرد. نیمی از زنان از یک رژیم غذایی کم کالری پیروی کردند، در حالی که نیمی دیگر از زنان علاوه بر رژیم غذایی کم کالری از روش درمانی کویتیشن نیز استفاده می کردند. پس از ۵ هفته، زنانی که از کویتیشن اولتراسونیک استفاده کرده بودند، توده چربی بدن شان کاهش یافته بود.

جالب اینجاست که آنها بیشتر از گروه دیگر وزن کم نکردند بلکه چربی بدن را از دست دادند. همچنین تحقیقات دیگری که در سال ۲۰۰۷ روی ۳۰ نفر انجام شد که همگی تحت درمان کانتورینگ بدن با کویتیشن اولتراسونیک قرار گرفته بودند. همه شرکت‌کنندگان پس از سه جلسه، شاهد کاهش توده چربی بدن بودند. در پایان مطالعه، ناحیه چربی بدن تحت درمان یک تا سه سانتی‌متر کاهش یافته بود. شرکت کنندگان این آزمایش تحقیقی نیز وزن کم نکردند بلکه آنها فقط چربی از دست دادند.

پیشنهاد مطالعه
بررسی علت افزایش وزن بعد از ورزش

متخصص تغذیه تهران | مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

نتایج استفاده از کویتیشن اغلب بلافاصله قابل مشاهده است. گاهی اوقات، شما می توانید بلافاصله پس از اولین درمان خود تفاوت را مشاهده کنید. نتایج بهینه در کمتر از سه روز شروع می شود. بسته به ترکیب بدن شما، ممکن است برای دستیابی به اهداف خود به شش تا دوازده جلسه درمانی نیاز داشته باشید. درمان با کویتیشن آسان است و به غیر از افزایش مصرف آب، تغذیه سالم و حفظ یک برنامه ورزشی ، برای بهره مندی از مزایای درمان کویتیشن نیازی به انجام هیچ کار دیگری نیست.

دستگاه لاغری کویتیشن یکی از دستگاه‌های جدید و محبوب تناسب اندام است در اینجا به تعدادی از مزایای استفاده از آن را برای شما ذکر می کنیم :

 • یکی از جدید‌ترین روش‌های کاهش چربی‌های انباشته شده در بدن و فرم دادن به آن است.
 • استفاده از این دستگاه باعث کاهش چین و چروک پوست می شود.
 • با استفاده از این دستگاه می توانید قسمت‌هایی از بدن را که دچار افتادگی و پیری پوست شده اند را از بین ببرید و پوست را بالا بکشید.
 • افرادی که به سلولیت هیچ علاقه ای ندارند می توانند با استفاده از این دستگاه سلولیت‌ها و چربی‌های موضعی را از بین ببرند.
 • کویتیشن یکی از کم خطرترین روش‌های لاغری و رسیدن به تناسب اندام و سایز دلخواه تان است. استفاده از این دستگاه باعث می شود در یک روش غیرتهاجمی و بدون نیاز به عمل جراحی چربی‌های اضافی بدن را از بین می برد.
 • استفاده از این دستگاه بدون درد است. بدون استفاده از بی حسی یا بیهوشی و بدون درد می توانید از شر چربی‌های زائد بدن خلاص شوید.
 • بعد از استفاده از این روش در دوران نقاهت قرار نمی گیرید و خیلی سریع به کار و زندگی خود برمی گردید.
 • دستگاه لاغری کویتیشن از نظر جنسیتی هیچ محدودیتی ندارد. هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها قابل استفاده است.
 • استفاده از این دستگاه باعث بهبود گردش خون می شود. گردش خون در زیبایی و جوان‌سازی پوست بسیار تأثیر دارد.
 • دستگاه کویتیشن جای زخم روی بدن باقی نمی گذارد.