حذف موضعی چربی با امواج اولتراسوند

حذف موضعی چربی | دستگاه کویتیشن لاغری که به نام اولتراسونیک کویتیشن هم شناخته می‌شود، جدید‌ترین روش برای حذف چربی‌ها در بدن است. دستگاه لاغری کویتیشن از طریق امواج اولتراسوند غشای سلول‌های چربی را تخریب می کند؛ در نتیجه این فعل و انفعالات، تری گلیسیرید بین سلولی تخلیه شده و به اسید چرب تبدیل می‌شود. سیستم لنفاوی هم اسید چرب را تخلیه کرده و کلیه نیز آن را به شکل ادرار از بدن دفع می‌کند.

افزایش تعداد دفعات ادرار تا چند روز پس از کویتیشن طبیعی است؛ در مواردی رنگ ادرار نیز تغییر خواهد کرد. توصیه متخصص این است که برای دریافت بهترین نتیجه از Cavitation ، قبل و بعد از این پروسه آب بسیاری بنوشید تا متابولیسم در کبدتان افزایش یابد.

لاغری با دستگاه کویتیشن مثل بای‌پس و اسلیو معده نیست و هیچ‌گونه جراحت و زخمی روی بدن بیمار ایجاد نمی‌کند؛ بنابراین خبری از خون‌ریزی و عفونت نبوده و لازم به طی کردن دوره نقاهت نیست. امکان تکثیر مجدد چربی‌های حذف شده توسط دستگاه کویتیشن وجود ندارد. بیمار به سرعت چربی از دست می‌دهد و دیگر چاق نمی‌شود. رعایت توصیه‌های پزشک و نکات گفته شده به بیمار باعث ادامه یافتن این پروسه خواهد بود.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | عملکرد دستگاه کویتیشن برای لاغری و کاهش سایز ..

مراحل انجام اولتراسونیک در دستگاه لاغری کویتیشن

انجام اولتراسونیک کویتیشن بسیار ساده است، در اولین مرحله، بیمار لباس‌های شخصی خود را در می‌آورد و لباس مخصوص به تن می‌کند. پوشیدن لباس مخصوص به این دلیل است که بافت چربی ناحیه مورد نظر ممکن است با لباس عادی کم یا زیاد جلوه کند.

پزشک متخصص ناحیه مورد نظر را با الکل ضدعفونی می‌کند و سپس هندپیس دستگاه را روی محل قرار می‌دهد. در چنین شرایطی بیمار در ناحیه‌ای که هندپیس قرار گرفته، فقط احساس حرارت و گرما خواهد کرد. لاغری با دستگاه کویتیشن هیچ دردی ندارد؛ فقط بیمار صدای نویز مانند اولتراسوند را خواهد شنید.

پیشنهاد مطالعه
چاقی شکم و راهکارهای از بین بردن آن

مدت استفاده از دستگاه کویتیشن لاغری در هر جلسه

در روش لاغری با کویتیشن، زمان هر جلسه در حدود سی دقیقه الی یک ساعت طول خواهد کشید. بهتر است بین هر جلسه حداقل ۷۲ ساعت فاصله باشد تا بدن چربی‌های شکسته را در فرصت کافی دفع کند. تعداد جلسات نیز بسته به هر بیمار و مقدار چربی بین ۱۰ تا ۱۲ جلسه متغیر خواهد بود.

چه اشخاصی کاندیدای لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن لاغری هستند؟

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، مناسب همه افراد مبتلا به بیماری چاقی نیست. قبل از هرکاری ابتدا شاخص توده بدنی خود را محاسبه کنید؛ BMI نباید بیشتر از ۳۰ باشد. فرد کاندید لاغری با کویتیشن، باید وضعیت جسمانی سالم و اضافه وزنی متوسط داشته باشد. لازم به ذکر است که دستگاه لاغری کویتیشن برای از بین بردن چربی نواحی باسن، شکم، پهلو، ران و بازو مناسب است.

متخصص تغذیه تهران | دستگاه لاغری موضعی آر اف

لاغری با کویتیشن  از زنان باردار تا افراد مبتلا به کبد چرب

زنان باردار و بانوان تازه زایمان کرده که در دوران شیردهی قرار دارند، نباید از کویتیشن برای لاغری استفاده کنند. لاغری با کویتیشن به افراد مبتلا به بیماری‌های پوستی نیز توصیه نمی‌شود. کویتیشن با شکستن غشای سلولی و تخلیه تری گلیسیرید، باعث افزایش کلسترول خون و تری گلیسیرید می‌شود و در آزمایش خون قابل‌مشاهده خواهد بود؛ پس این روش به افراد با کلسترول و تری گلیسیرید بالا نیز توصیه نمی‌شود.

کویتیشن لاغری برای افراد زیر هجده سال و بالای پنجاه و پنج سال مناسب نیست. متخصصین زیبایی، استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن را برای افرادی که در داخل بدنشان پروتز فلزی دارند توصیه نمی‌کند. بیماران مبتلا به سرطان، ایدز، سل، صرع، افسردگی، کبد چرب، سنگ کیسه صفرا و هپاتیت نیز، نباید از روش لاغری با کویتیشن استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه
دلایل پنهان اضافه وزن

مزایای کار با دستگاه کویتیشن لاغری

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، یک معجزه در صنعت لاغری و زیبایی محسوب می‌شود؛ رسیدن به اندام ایدئال در کوتاه‌ترین زمان و بدون انجام هیچ‌گونه عمل جراحی دیگر یک آرزو نیست. درمان بدون درد و سریع، عدم خون ریزی و ملتهب شدن پوست، لاغری بدون جراحی و ایجاد زخم و عدم نیاز به دوره نقاهت و استراحت از مزایای کار با دستگاه کویتیشن هستند.

متخصص تغذیه تهران | مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

معایب روش لاغری کویتیشن

لاغری با کویتیشن به خصوص با استفاده از دستگاه کویتیشن لیپولکس (LIPOLEX) به‌خاطر غیر تهاجمی بودن، هیچ ضرری ندارد| اما در مواردی نادر، ممکن است کویتیشن لاغری عوارضی مانند سوزش و کبودی پوست داشته باشد. این عوارض ناچیز پس از چند ساعت برطرف خواهند شد. احساس تشنگی و بی اشتهایی، از دیگر عوارض خفیف دستگاه لاغری کویتیشن هستند.

درست است که لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بدون عوارض و ناراحتی است و هزینه‌های سنگین عمل‌های جراحی را ندارد؛ اما لازم است به نکاتی توجه کنیم تا قبل و بعد از درمان با این دستگاه به مشکل برنخوریم. این نکات به شرح زیر است :

  • استفاده از هرگونه دارو و مکمل برای لاغری را تحت نظر پزشک، قبل از کویتیشن قطع کنید.
  • تا چهل و هشت ساعت از مصرف نوشیدنی‌های کافئین دار بپرهیزید.
  • قبل و بعد از جلسه کویتیشن آب زیادی بنوشید.
  • تا چند ساعت قبل از شروع جلسه ناشتا باشید و آب نخورید.
  • توصیه‌های پزشک را مرحله به مرحله عمل کنید.
  • در کنار کویتیشن لاغری، رژیم غذایی خود را تغییر داده و به مصرف غذای سالم روی بیاورید.
  • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و استعمال دخانیات بپرهیزید.
  • چه قبل از استفاده از دستگاه و چه بعد از آن، ورزش و تحرک را فراموش نکنید.