پزشک متخصص تغذیه تهران

متخصص تغذیه در تهران  | متخصص تغذیه برای گروه های مختلف مردم اعم از کودکان، میانسالان، بیماران، افراد چاق و لاغر متناسب با وضعیت و نیاز آنها برنامه غذایی تهیه می کند. او برای آنها تعیین می کند از چه نوع مواد غذایی و به چه میزان روزانه مصرف کنند. کارشناس تغذیه که در محل هایی مانند کارخانجات صنایع غذایی مشغول به کار می شوند، از دانش تغذیه خود در فرآیند تولید مواد غذایی استفاده می کنند.

متخصص تغذیه باید به علم تغذیه اشراف کامل داشته و از آخرین اطلاعات و دستاوردهای این حوزه آگاه باشد. او باید در کنار داشتن مهارت های ارتباطی مناسب، تاحدی با روانشناسی افراد آشنایی داشته تا بتواند برخورد مناسبی با مراجعان داشته و متناسب با وضعیت جسمی و روحی آنها، برنامه و رژیم غذایی شان را تهیه کند.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | Nutritionist

انتخاب بهترین متخصص تغذیه در تهران

داشتن تناسب اندام و وزن ایده آل همیشه آرزوی اکثر افراد است. دریافت تغذیه مناسب از طریق رژیم غذایی لازم نیست پیچیده باشد. تغذیه سالم با سلامت روح و جسم افراد ارتباط مستقیم دارد؛ اما همه نمی‌توانند به تنهایی یک رژیم غذایی مناسب داشته باشند؛ زیرا رژیم غذایی بستگی به سن و شرایط فرد دارد و برای هر فردی متفاوت است.

بهترین دکتر تغذیه فردی است که با استفاده از دانش و تجربه خود به شما کمک ‌کند تا برنامه غذایی مناسبی با توجه به شرایط بدنی و سنی خود داشته باشید. اگر می‌خواهید بهترین انتخاب را برای متخصص تغذیه خود داشته باشید به نکات زیر توجه کنید:

داشتن تخصص تغذیه و رژیم درمانی

اولین قدم برای انتخاب بهترین دکتر تغذیه توجه به داشتن تخصص است. بسیاری از پزشکان عمومی یا غیرمتخصص در زمینه برنامه ریزی رژیم غذایی بدون گذراندن هیچ گونه آموزش در زمینه تغذیه و رژیم درمانی فعالیت می‌کنند. اما باید مراقب باشید که فقط به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید.

برای اطمینان بیشتر در مورد پزشک خود، توصیه می‌شود سوالاتی مانند محل تحصیل در دانشگاه، محل اقامت برای دستیاری و مشاهده مدرک تحصیلی را از پزشک بپرسید. بدون شک هر پزشک معتبری بدون هیچ زحمتی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین امروزه اکثر پزشکان یک وب سایت شخصی دارند که تمام اطلاعات را در سایت قرار می‌دهد.

اخلاق و خلق و خوی خوب

هر پزشک با هر تخصصی علاوه بر ماهر بودن در زمینه کاری خود باید رفتار دوستانه با بیماران خود داشته باشد. هر فردی برای انتخاب پزشک متخصص معیارهای خاصی را در ذهن خود قرار می‌دهد. اما صفت اخلاق و خوش خلقی یک پزشک در معیارهای انتخاب همه وجود دارد.

گاهی این ویژگی اولین انتخاب بسیاری از افراد است. زمانی که فردی از بیماری خاصی مانند دیابت یا فشار خون بالا نگران و دلهره دارد، لازم است متخصص تغذیه با بیمار تا حد امکان با ملایمت رفتار کند تا فرد احساس راحتی کند.

معرفی دکتر توسط دوستان و آشنایان

یکی از مطمئن‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها برای انتخاب بهترین متخصص تغذیه در ایران، سوال از دوستان و آشنایان است. از دوستان صمیمی که مطمئن هستند معیارهای شما برای انتخاب پزشک به شما نزدیک است . بپرسید اگر یک متخصص تغذیه خوب می‌شناسند . و دلیل انتخاب او را به شما می‌گویند. با دانستن تجربیات دیگران در زمینه درمان و دوران نقاهت می‌توانید انتخاب‌های بهتری داشته باشید. وقتی یکی از دوستان تایید کرد که دکتر خوب است . به راحتی می‌توانید بیشتر از دکتر تحقیق کنید و درمان خود را زودتر شروع کنید.

پیشنهاد مطالعه
وقوع حادثه جاری شدن سیلاب

دکتر باتجربه

زمانی که به دلیل بیماری خاصی مجبور به کمک گرفتن از متخصص تغذیه هستید، بهتر است یک پزشک مجرب را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را از رژیم غذایی خود بگیرید. شکل دادن به رژیم غذایی به او کمک کرده است و این رژیم چقدر روی روند بهبودی تاثیر گذاشته است.

متخصص تغذیه تهران | 
 پزشک متخصص تغذیه در تهران  .

یک متخصص تغذیه در تهران چه کار می کند؟

برخی از متخصصان تغذیه رژیم های غذایی مخصوصی برای افرادی که بیماری هایی مزمن دارند . تهیه می کنند. به عنوان مثال، یک متخصص تغذیه ممکن است . به بیمار مبتلا به فشار خون بالا یاد دهد . که چگونه هنگام تهیه غذا از نمک کمتر استفاده کند.

همچنین این متخصصان به افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند . و می خواهند وزن کم کنند، رژیم های غذایی می دهند . که متناسب با سطح متابولیسم و ژنتیک آنها است. متخصصان تغذیه به این افراد تاکید می کنند . که برای کاهش وزن، باید مصرف غذاهای فرآوری شده و قندها را کاهش دهند.

چه زمانی نیازمند مراجعه به بهترین متخصص تغذیه در تهران می باشیم؟

متخصص تغذیه در تهران  | با توجه به مطالب گفته شده در رابطه با دکتر تغذیه، تخصص و خدمات ایشان، به این نتیجه رسیدیم که علم تغذیه در اکثر مواقع در راستای پیشگیری از بیماری ها و مشکلات در زمان آینده فعالیت دارد . و در درمان بیماری ها بسیار کارآمد نمی باشد. از این رو بسیار ضروری است که برای داشتن زندگی سالم و جلوگیری از هرگونه بیماری ها در تمامی مراحل زندگی به خصوص در زمان بارداری، دوران شیردهی و هم چنین به منظور رشد بهتر کودکان، چاقی و لاغری و هم چنین در زمان بیماری های دیابت و قلب برای داشتن رژیم غذایی مناسب، تحت درمان و مشاوره تغذیه قرار بگیرید.

حال در این قسمت به توضیح کامل تری در رابطه با علت مراجعه به بهترین متخصص تغذیه در تهران می پردازیم . و ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید :

علت مراجعه به بهترین متخصص تغذیه در تهران

امروزه به دلایل مختلفی چون زیبایی و سلامتی عمومی بدن، افراد بسیاری برای داشتن تناسب اندام و کاهش وزن به سمت متخصصین تغذیه سوق داده می شوند و با رعایت نکات تغذیه ای به راحتی می توانند به نتیجه دلخواه و مطلوب برسند.

نکته قابل توجه دیگر در زمینه اهداف لاغری افراد این است که بسیاری از بیماری ها در نتیجه چاقی پدید می آید و با خود مشکلات بسیاری را به همراه می آورد، از این رو برای اجتناب از بیماری هایی که ارتباط مستقیمی با افزایش وزن و چاقی دارند، مانند بیماری های فشار خون، دیابت، قلب و عروق، کبد چرب، افزایش پروفایل های لیپیدی(چربی های خون) و … بهتر است که تحت نظر و مشاوره های درمانی بهترین دکتر تغذیه در تهران قرار بگیرید.

پیشنهاد مطالعه
تغذیه در دوران بارداری

امروزه به دلیل توجه بسیاری که اغلب افراد به چاقی و کاهش وزن خود دارند . و در تلاش این هستند که در زمان بسیار کوتاهی به لاغری و تناسب اندام دست یابند . به سراغ رژیم های غذایی نادرست و بدون ریشه علمی بر پایه های غلط، توسط افراد سودجو به روی می آورند و تنها هدف این افراد با ایجاد رژیم غذایی نادرست، درآمدزایی و جنبه های مالی می باشد . و به علت نامعتبر بودن این رژیم های غذایی، متخصصین تغذیه اینگونه رژیم ها را قبول ندارند .  استفاده از برنامه های غذایی نادرست در طولانی مدت عواقب بسیاری را به همراه دارد .  از جمله این عواقب شامل کمبود شدید ویتامین ها و املاح در بدن، ریزش موی شدید، افزایش حساسیت و تحریک پذیری افراد، بازگشت سریع وزن به حالت اولیه و آسیب رسیدن به پوست و مو و هم چنین مشکلات گوارشی و … می باشد.

با تمام این تفاسیر، لازم به ذکر است . که برای برخورداری از تناسب اندام و رسیدن به هر هدفی که در رابطه با تغذیه و رژیم درمانی می باشد . بسیار ضروری و مهم است که تحت نظر بهترین متخصص تغذیه در تهران بروید و گول رژیم های تبلیغاتی را نخورید.

متخصص تغذیه تهران | وظایف بهترین متخصص تغذیه تهران

مراجعه به بهترین متخصص تغذیه در تهران

مورد بعدی که بسیار حائز اهمیت می باشد . و در جامعه امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است . این است که ورزشکاران به منظور رسیدن به هدف خویش که ورزش حرفه ای و نیمه حرفه ای می باشد . همواره از مربیان ورزشی خود مکمل ها و برنامه های غذایی را تهیه می نمایند . و مشکل اینجا است که برخی از مربیان هیچ گونه تخصص و تجربه ای در ارائه برنامه غذایی و انتخاب مکمل های غذایی ندارند . و تنها طبق عادت، به شاگردان خود مکمل و رژیم های غذایی تجویز می کنند . که این امر در طولانی مدت بسیار خطرناک می باشد و در نهایت این امکان وجود دارد . که بر اندام های بدن ورزشکاران آسیب وارد شود . و اندام هایی چون کلیه ها، کبد و هم چنین هورمون ها دچار اختلالات و نواساناتی شوند.

آخرین مبحثی که هیچ گونه توجهی به آن نمی شود . و در زمینه رشد کودکان و قد آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد . این است که کودکان باید تحت نظارت متخصصین تغذیه باشند و از زمان پیش دبستانی تا سن بلوغ آن ها به طور مرتب زیر نظر بهترین دکتر تغذیه در تهران قرار بگیرند . و در صورت وجود مشکل درمان شوند. به این دلیل که برخی از کودکان به دلیل رژیم غذایی نادرست دچار کوتاهی قد می شوند . و پس از سن بلوغ به فکر این مشکل می افتند که در نتیجه در آن زمان راه حلی وجود ندارد . و نیاز است که از زمان کودکی تحت نظارت کارشناسان تغذیه قرار بگیرند . تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری به عمل آید.