لاغری با دستگاه rf

دستگاه لاغری موضعی آر اف | بدن به تنهایی قدرت شگفت ‏انگیزی برای خود درمانی دارد. برای کاهش و حذف چربی‏ هایی که در ۳۰،۲۰ سال در بدن تجمع یافته ‏اند کافی‏ست طی چند جلسه با مراقبت‏ های لازم به نتیجه دلخواه برسید. چند قطبی شدن دستگاه ‏های آر.اف پیشرفت مهمی در تکنولوژی آر.اف بوده است. این انرژی آر.اف هم بر روی سلول‏های چربی و هم بر روی کیفیت پوست تاثیر می ‏گذارد.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی .

دستگاه لاغری موضعی آر اف (RF)

دستگاه آر.اف باعث گرم شدن سلول‏ های چربی در لایه‏ ی بافت چربی می‏ شود. این بافت همبند چربی بیشتر از سلول‏های چربی تشکیل شده و انرژی را به صورت لیپید ذخیره می ‏کند. گرمایی که از دستگاه آر.اف ساطع می‏ شود موجب آزاد شدن اسیدهای چرب در سیستم لنفاوی می‏ گردد که به عنوان یک فیلتر برای بدن عمل می کند. هنگامی که اسیدهای چرب آزاد می‏ شوند، فشرده و خرد می‏ گردند در نتیجه بدن فرد لاغرتر می ‏شود.

می‏ توان از تکنولوژی آر.اف همزمان با دستگاه کویتیشن و یا به طور مستقل استفاده کرد. علاوه بر کاربرد لاغری، دستگاه آر.اف تمامی لایه ‏های پوستی را در معرض حرارت قرار می ‏دهد و انرژی را به لایه ‏های مختلف پوست می‏ رساند. این فرایند گرمایشی در طول جلسه درمانی باعث انقباض الیاف کلاژن در پوست می ‏شود. این انقباض باعث محکم شدن و لیفت پوست می‏ گردد و ظاهر آن را جوان‏تر می‏ سازد.

بر اثر افزایش متابولیسم فیبروبلاست‏ها در زیر سطح پوست، الیاف کلاژن و الاستین جدید تولید می‏ شوند. ماندگاری اثرگذاری روش تکنولوژی فرکانس رادیویی طولانی مدت است. بهترین بازخورد این روش در افراد ۳۰ تا ۵۰ سال مشاهده می‏ شود. لاغری موضعی با آر.اف برای تمامی افراد با تایپ پوستی مختلف قابل انجام است. لازم به ذکر است که دستگاه آر.اف به سطح پوست آسیبی نمی‏ رساند و باعث سوختگی آن نمی‏ شود.

پیشنهاد مطالعه
12 خوراکی برای تقویت و پوکی استخوان

نواحی درمانی لاغری موضعی با دستگاه rf

بیشتر افراد خواهان پوستی سفت، محکم و شاداب در ناحیه صورت هستند. بنابراین فناوری آر.اف برای تمام نواحی بدن و صورت قابل استفاده می‏ باشد.پوست شکم ، ران و زیر بازو نواحی هستند که که برای انجام آر اف طرفدار دارند.

یکی از نواحی پرطرفدار برای انجام آر.اف پوست زیر بازو است. کاهش وزن بر پوست بازو تاثیر زیادی می گذارد و ظاهر آویزان آن موجب نارضایتی فرد می‏ شود. هنگامی که سلول‏های چربی در لایه هایپودرم متورم می ‏شوند، به لایه درم در برابر بافت همبند فشار وارد می ‏کنند و باعث ایجاد سلولیت می ‏گردند. برای درمان این حالت از پوست بازو بهتر است ابتدا کویتیشن و سپس آر.اف انجام گیرد.

عوارض لاغری با دستگاه rf

در حین جلسه لاغری موضعی با آر.اف یک گرمای خفیفی بر سطح پوست احساس می‎شود و به محض کنار رفتن دستگاه این گرما از بین می‏ رود. ناحیه تحت درمان بر اثر حرارت کمی قرمز می ‏شود. این قرمزی تا یکی دو ساعت بعد برطرف می ‏گردد.  به افراد توصیه می‏ شود تا دو روز بعد از آر.اف ناحیه مورد نظر در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

اثربخشی لاغری موضعی با دستگاه rf

نتیجه ‏گیری از دستگاه ‏های لاغری در افراد مختلف متفاوت است. یک دوره درمانی کامل با آر.اف شامل ۶ تا ۸ جلسه می ‏شود. مدت زمان هرجلسه با توجه به ناحیه مورد نظر متفاوت است و معمولا ۳۰ دقیقه طول می‏ کشد. در طول انجام آر.اف دردی احساس نمی ‏شود.  سپری کردن جلسات درمانی برای لاغری غیرتهاجمی توسط دستگاه‏ های مختلف نیازمند حضور یک اپراتور متخصص و آموزش‏ دیده است.

پیشنهاد مطالعه
نقش مواد غذایی در تغذیه افراد مبتلا به سرطان

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی .

مراقبت ‏های قبل از لاغری موضعی با RF

 1. روزانه ۸ لیوان آب میل کنید.
 2. طبق رژیم غذایی توصیه شده در ۲ الی ۳ نوبت سالاد میوه و سبزیجات مصرف کنید.
 3. هر روز زمان مناسبی را به پیاده ‏روی تند و سریع اختصاص دهید.
 4. حداقل یک هفته قبل از آر اف مصرف سیگار و الکل را کنار بگذارید.
 5. قبل از جلسه درمانی از هیچ گونه لوسیون و کرم موضعی برای سطح پوست بدن استفاده نکنید.

مراقبت ‏های بعد از لاغری موضعی با آر اف

 • طبق رژیم توصیه شده دمنوش مخصوص را تهیه کنید و مرتبا آن را مصرف کنید.
 • ممکن است تا ۲۴ ساعت بعد از جلسه درمانی قرمزی و حرارت پوست باقی بماند و سپس بهبود می‎یابد.
 • روزانه زمان مناسبی را به پیاده ‏روی تند و سریع اختصاص دهید.
 • تا یک هفته بعد از RF مصرف سیگار و الکل را کنار بگذارید .

موارد منع لاغری موضعی با دستگاه rf

 1. افرادی که در ۶ ماه اخیر تزریق فیلر (ژل یا چربی) و بوتاکس انجام داده ‏اند.
 2. خانم‏ هایی که در دوران باردای و یا شیردهی هستند.
 3. کسانی که ضربان ساز قلب (پیس میکر) دارند.
 4. بیماران قلبی و سرطانی از انجام آر اف برای لاغری خودداری کنند.

به طور کلی افرادی که ارتز یا پروتز فلزی در بدن خود دارند نمی توانند از دستگاه آر اف برای لاغری استفاده کنند زیرا این فلزها به عنوان قطب منفی انرژی زیادی جذب کرده و باعث سوختگی می شوند.