عملکرد دستگاه کویتیشن برای کاهش سایز

لاغری و کاهش سایز | یکی از روش های غیرجراحی برای از بین بردن چربی‌های زائد، در سطوح مختلف بدن استفاده از این دستگاه است. دستگاه کویتیشن با استفاده از امواج فراصوت باعث «کاهش چربی» و «قدرت کششی بالای پوست» می‌شود. فرکانس هایی که دستگاه کویتیشن به زیر پوست می فرستد باعث ایجاد شکاف در دیواره سلول های چربی می شود و این تخریب موجب از بین رفتن چربی های موضعی می گردد. این روش غیرتهاجمی و بدون درد برای هر دو گروه زن و مرد قابل استفاده است.

کاربردهای کویتیشن

 1. کاهش چین و چروک
 2. فرم دهی و سفت شدن بدن
 3. کاهش حجم بافت‌های چربی
 4. رفع چربی‌های موضعی و سلولیت
 5. بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی
 6. بهبود و رفع افتادگی در بدن و صورت

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | عملکرد دستگاه کویتیشن برای لاغری و کاهش سایز ..

برخی از مزایای استفاده از دستگاه کویتیشن

روشی کوتاه مدت و سریع
هرجلسه کمتر از ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد که بستگی به نواحی مورد نظر دارد.

نتیجه بخشی سریع و موثر
به طور کلی بعد از ۲ تا ۳ جلسه به نتیجه قابل توجهی دست پیدا می کنید.

بدون استفاده از مواد شیمیایی
با استفاده از امواج اولترا سوند سلول های چربی می شکند.

بدون ایجاد اسکار
برخلاف عمل های جراحی مانند لیپوساکشن، کویتیشن روشی غیر تهاجمی است. در این روش هیچ بریدگی، بیهوشی و خون ریزی وجود ندارد و یکی از امن ترین روش های کاهش چربی می باشد.

مناسب برای لاغری موضعی یا لاغری کلی بدن
استفاده از این دستگاه برای هر قسمتی از بدن با چربی اضافه نظیر پاها، ساق های پا، شکم، پشت، بازوها، شانه ها، غبغب و .. قابل انجام است.

پیشنهاد مطالعه
لاغری زودتر با بیشتر جویدن غذا

کاربرد دستگاه کویتیشن برای کاهش سایز

برای ناحیه‌ های دارای چربی موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی لاغری مقاوم هستند مناسب است. معمولا دستگاه کویتیشن برای ناحیه های شکم و پهلو توصیه می شود اما می توان از این روش برای نواحی باسن، کمر و کناره زانوها نیز استفاده کرد. دستگاه کویتیشن سایز شکم و پهلوها را کاهش می دهد و طی چند جلسه متوالی کاملا چربی های اضافه را برطرف می نماید.

دستگاه کویتیشن دارای امواج اولتراسوند و RF (امواج رادیویی) است:

 • امواج اولتراسوند: ارتعاشاتی هستند که منجر به شکسته شدن سلول‌های چربی می‌شود و گوش انسان قادر به شنیدن آن‌ها نیست. سلول‌های چربی ظرفیت تحمل این ارتعاشات را ندارند و به راحتی از بین می‌روند.
 •  امواج رادیویی: در بافت‌های چربی گرما تولید می‌کند و موجب افزایش گردش خون می‌شود که در نهایت لاغری، لیفت پوست و جوان‌سازی را به همراه دارد.

متخصص تغذیه تهران | 
 عملکرد دستگاه کویتیشن برای لاغری و کاهش سایز ..

لاغری با دستگاه در کلینیک دکتر مریم سبکتکین چگونه انجام می شود؟

قبل از استفاده از هرگونه دستگاه لاغری موضعی ابتدا یک آنالیز بدن و اسکن سه بعدی از بدن مراجعه کننده خواهند گرفت تا میزان چربی های احشایی و موضعی در هر یک از نواحی بدن مشخص گردد.

عملکرد دستگاه کویتیشن به گونه ای است که ابتدا روی پوست از ژل اولتراسوند استفاده می شود تا بتواند کاملا فرکانس را به چربی های زیرجلدی انتقال دهد، سپس هندپیس دستگاه بصورت دورانی روی ناحیه توسط اپراتور به حرکت درمی آید. این عمل در مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه تکرار می شود.

پیشنهاد مطالعه
زنان بالای ۴۰ سال بخوانند

مراقبت های بعد از انجام کویتیشن

باید توجه داشت که در این روش همانند سایر روش‌های لاغری، همزمان با استفاده از دستگاه، انجام ورزش‌های سبک و رژیم غذایی مطابق دستور پزشک معالج برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب و مورد قبول نیاز است.

 1.  انجام تمرینات ورزشی سبک، در طول درمان ضروری است.
 2.  نوشیدن ۱ الی ۱/۵ لیتر آب بعد از استفاده از دستگاه الزامی است.
 3.  تا ۲۴ ساعت مصرف چربی و کربوهیدرات کاهش یابد؛ از رژیم غذایی کم کالری (سبزیجات و سالاد) استفاده شود.
 4. متابولیسم بدن، پس از استفاده از دستگاه، ۳ الی ۴ ساعت افزایش می‏ یابد؛ در این بازه زمانی، انجام تمرینات ورزشی از نوع هوازی (پیاده ‏روی) الزامی است.

متخصص تغذیه تهران | عملکرد دستگاه کویتیشن برای لاغری و کاهش سایز

توصیه مهم تاثیر گذاری بیشتر دستگاه کویتیشن

برای گرفتن بهترین نتیجه باید در میزان نوشیدن آب بسیار دقت نمایید زیرا درصد زیادی از تاثیرگذاری دستگاه های لاغری موضعی به همین مورد بستگی دارد. فاصله بین جلسات کویتیشن طوری در نظر گرفته می شود که بدن با آشامیدن آب فراوان فرصت تخلیه و دفع چربی های شکسته شده را داشته باشد. گاهی دستگاه کویتیشن برای افرادی که عمل های ابدومینوپلاستی و یا لیپوماتیک انجام داده اند الزامی می باشد، زیرا می تواند برجستگی و چربی هایی که بعد از عمل باقی مانده است را کاملا از بین ببرد و نتیجه عمل را بهبود ببخشد.