جدیدترین روش حذف چربی با دستگاه کویتیشن

حذف چربی با دستگاه کویتیشن | یک راه شناخته شده برای کاهش وزن سریع، جراحی‌های لاغری است. عمل‌هایی که با تغییر اعضای بدن، اشتها را کاهش می‌دهند و همگی برگشت ناپذیر هستند. افرادی که عمل‌های لاغری مثل اسلیو معده و بای‌پس را انجام می‌دهند تا مدت‌های طولانی با عوارض آن‌ها درگیر هستند. نکته‌ای که هیچ‌گاه به آن اشاره نمی‌شود این است که سبک زندگی این اشخاص باید تا آخر عمر تغییر کند؛ زیرا تنها در این صورت است که جراحی انجام شده نتیجه‌بحش خواهد بود.

امروزه کاهش سایز بدن محدود به جراحی‌های لاغری نیست. یکی از جدیدترین روش‌های لاغری، استفاده از دستگاه های لاغری غیر تهاجمی است. با مراجعه به کلینک‌های معتبر از روش‌های نوین لاغری با دستگاه بهره‌مند شوید. پزشکان کلینیک‌های معتبر با بررسی بدن و نوع و بافت چربی، بهترین دستگاه را برای شما انتخاب خواهند کرد. دستگاه‌های متفاوتی برای لاغری موضعی وجود دارد؛ اما یکی از شناخته‌شده‌ترین آن‌ها دستگاه لاغری کویتیشن است.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | لاغری با دستگاه کویتیشن در تهران

چه نواحی در بدن با کویتیشن لاغر می شوند؟

اگر خواهان اندامی سفت و خوش‌فرم هستید استفاده ازدستگاه لاغری کویتیشنمی‌تواند برای شما مناسب باشد. این روش به چندین جلسه‌ی درمانی نیاز دارد که طی آن نواحی دارای چربی موضعی با امواج فراصوت با فرکانس پایین (که به دلیل کم بودن فرکانس هیچ عارضه‌ای ندارد) مورد هدف قرار می‌گیرند.

لاغری با کویتیشن برخلاف روش‌های جراحی مانند بای‌پس معده و لیپوساکشن، هیچ جای زخمی را از خود باقی نمی‌گذارد، در اکثر موارد خونریزی، عفونت و درد را به دنبال ندارد و پس از عمل نیازی به استراحت کردن نیست. دستگاه کویتیشن که با نام‌های اولتراسوند کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می‌شود. یکی از جدیدترین روش‌های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. دستگاه اولتراسونیک کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن است؛ که از امواج اولتراسونیک برای تبدیل سلول‌های چربی به اسیدهای چرب که راحت‌تر از بدن دفع می‌شوند، استفاده می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
رژیم غذایی مناسب کودک مبتلا به سرطان

قسمت‌های مناسب بدن جهت لاغری با کویتیشن

دستگاه کویتیشن مشابه لیپوساکشن از لحاظ مناطق بدن است که از آن می‌توان استفاده کرد. شایع‌ترین قسمت‌های بدن که در آن دستگاه لاغری کویتیشن مورداستفاده قرار می‌گیرد شامل شکم، صورت، گردن، پشت، گونه‌ها، ران‌ها، چانه، ناحیه تناسلی، سینه‌ها و باسن است. همچنین برای کاهش بافت بیش از حد پستان در مردان که دارای اضافه وزن هستند استفاده شده است.

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی با کویتیشن

نحوه انجام لاغری با کویتیشن

روش کویتیشن اولتراسونیک بسیار ساده است. در جلسه درمان، با توجه به ناحیه‌ای از بدن فرد که تحت درمان قرار گرفته، پزشک از فردمی‌خواهد که کامل لباس‌هایش را دربیاورد و لباس مخصوص را بپوشد. این کار به دلیل آن است که بافت چربی مورد نظر جهت مداخله ممکن است در لباسی که فرد به تن کرده خودش را بیشتر و یا کمتر نشان دهد. پزشک با استفاده از الکل ناحیه درمان را ضدعفونی می‌کند. سپس با استفاده ازهندپیس دستگاه کویتیشن اولتراسونیک، آن را به آرامی در محل مورد نظر قرار می‌دهد.

در حین عمل ممکن است فرد احساس گرما داشته باشد و صدای وزوز دستگاه کویتیشن اولترا را بشنود. درمان‌ها معمولاً بین ۴۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. در برخی از مطالعات معتبر نشان می‌دهد که این روش درمانی در کاهش چربی در مکانهای «فیبروتیک» بدن یعنی در قسمت پهلوها، پشت پهلو، شکم و سینه، بسیار مؤثر است.

پیشنهاد مطالعه
رژیم غذای کودک چیست؟

مزایای استفاده از کویتیشن

 • کاهش حجم بافت‌های چربی
 • رفع چربی‌های موضعی و سلولیت
 • کاهش چین و چروک
 • فرم دهی و سفت شدن بدن
 • بهبود گردش خون و سیستم لنفاوی
 • بهبود و رفع افتادگی پوست بدن و صورت

افراد نامناسب جهت استفاده از کویتیشن

 1. افراد مبتلا به سرطان
 2. کلسترول بالا یا هیپرتری گلیسریدمی
 3. وجود دستگاه‌های ایمپلنت (به عنوان مثال، ضربان ساز)
 4. بیماری‌های سیستمیک یا خود ایمنی مشکلات کبدی
 5. مشکلات کلیوی یا پانکراس
 6. بارداری یا بارداری مشکوک
 7. فشارخون شدید، هیپرلیپیدمی،دیابت
 8. اختلالات پوستی ناشناخته یا آلرژی در منطقه درمان
 9. افراد مبتلا به فتق
 10. کسانی که رژیم غذایی سالم ندارند و یا ورزش منظم انجام نمی‌دهند.

متخصص تغذیه تهران | مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

عوارض کویتیشن

کویتیشن در ناحیه پشت، قفسه سینه و سر نباید انجام شود چراکه تأثیر امواج اولتراسوند بر روی قفسه سینه ایجاد صدای طبل بزرگ و قوی در گوش بیمار می‌نماید. در ناحیه سر و گردن و نزدیک به استخوان نیز ممنوعیت دارد چرا که فرد احساس صدا می‌نماید و می‌تواند به گوش میانی و یا بافت استخوانی آسیب برساند.

حین انجام کار باید تمام وسایل فلزی و الکترونیکی (موبایل) را باید از بدن دور کرد، چراکه انرژی صوتی جذب وسایل فلزی شده و ایجاد گرمای شدیدی می‌نماید و احتمال آسیب به بدن یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد.