لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن

لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن | ممکن است شما هم جزء افرادی باشید که با انواع رژیم و ورزش سعی در کاهش وزن دارید. اما در بعضی از نواحی، چربی های بدن سرسخت و مقاوم هستند و نتیجه ای حاصل نمی شود. در این صوت شاید بهتر باشد که به روش های دیگر لاغری از جمله استفاده از دستگاه های لاغری موضعی فکر کنید. یکی از این روش های مؤثر در از بین بردن چربی های موضعی استفاده از دستگاه لاغری کویتیشن است.

دستگاه اولتراسوند یا التراسونیک کویتیشن یکی از جدیدترین روش های لاغری موضعی و کانتورینگ بدن به شمار می رود. دستگاه لاغری کویتیشن بدون جراحی و ایجاد زخم و با حداقل عوارض جانبی فرم بدنی مناسبی به شما می دهد. نکته مهم درباره این دستگاه این است که باعث کاهش سایز می شود. این به آن معنی است که فقط نواحی کوچکی از بدن توسط امواج این دستگاه مورد هدف قرار می گیرد. عضلات این نواحی در اثر این امواج فراصوت سفت و صاف می شوند و شکل و فرم متناسبی می گیرند.

نواحی شکم، پهلو، بازوها، ران و باسن از جمله مناطقی در بدن هستند که چربی موضعی معمولاً جمع می شود. دستگاه لاغری کویتیشن با از بین بردن چربی های موضعی در این نواحی در نهایت موجب کاهش سایز و فرم متناسب و زیبای بدنی می شود.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی با کویتیشن

نحوه عملکرد دستگاه کویتیشن برای لاغری

دستگاه لاغری کویتیشن از امواج التراسونیک برای از بین بردن چربی های موضعی استفاده می کند. این امواج فرکانس پایین و شدت بالایی (بین ۲۰ تا ۴۰ کیلوهرتز) دارند. در اثر نفوذ امواج التراسونیک به مولکول های آب میان بافتی در بافت چربی، حباب های کوچکی در اطراف سلول های چربی ایجاد می شود. سپس این حباب ها تحت تأثیر این امواج به دیواره سلول های چربی برخورد کرده و پاره می شوند.

غشای سلولی بافت چربی تخریب شده و در نهایت، چربی و تری گلیسرید بین این سلول ها به بیرون ریخته می شود. سپس طی فرایندهای طبیعی متابولیک به شکل اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول از طریق ادرار و تعریق از بدن دفع می شوند. به این صورت با این روش لاغری موضعی صورت می گیرد. امواج استفاده شده در این فناوری پزشکی ایمن و کم خطر هستند. این امواج التراسونیک که دارای فرکانس پایین اند به بافت یا اندام دیگری آسیب نمی رسانند.

پیشنهاد مطالعه
آیا میدانستید سبزیجات هم چاق کننده هستند ؟

کاهش سایز فرد در همان جلسه اول شروع می شود و نتیجه ی درمان قابل مشاهده است. اما به طور کلی تعداد جلسات به سن و مقدار چربی موضعی فرد بستگی دارد. ممکن است برای بعضی افراد بین ده تا دوازده جلسه طول بکشد. مدت زمان درمان در هر جلسه بین نیم تا یک ساعت است.

نواحی مناسب برای لاغری با دستگاه کویتیشن

برخی از مطالعات منبع معتبر نشان می دهد که این درمان در کاهش چربی در نقاط “فیبروتیک” بدن شما، که شامل ناحیه پشت و سینه است، موثرتر است. کویتیشن اغلب برای لاغری در موارد زیر انجام می شود :

 1. باسن
 2. صورت
 3. گردن
 4. بازوها
 5. نواحی ران

تجربه لاغری با کویتیشن

برخلاف لیپوساکشن، کویتیشن نیازی به عمل جراحی ندارد – بنابراین هیچ بیهوشی، خون و بانداژی در کار نیست. در عوض، درمان متکی بر امواج صوتی با فرکانس بالا است که به شما کمک می کند چربی از دست بدهید، بدون اینکه هیچ آسیبی به بدن وارد شود.

متخصص تغذیه تهران | مزایای دستگاه لاغری کویتیشن

کاندید مناسب برای لاغری با دستگاه کویتیشن

بسیاری از افراد زمان کافی برای ورزش ندارند. بعضی افراد هم حتی با وجود ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته اند به تناسب اندام برسند و چربی‌های بدنشان را از بین ببرند. برای همین علم پزشکی با آوردن دستگاه‌هایی همچون دستگاه لاغری کویتیشن به کمک این افراد آمده است.

همچنین افرادی که انتظارات واقع بینانه ای از لاغری با این روش دارند. افرادی که فقط می خواهند چربی های موضعی را از بین ببرند برای استفاده از این روش کاندید مناسبی هستند. کسانی که سیگار نمی کشند نیز از کاندیدهای مناسب به شمار می روند. کاندیدای ایده آل برای کویتیشن اولتراسونیک کسانی هستند که؛

 • سلامت عمومی خوبی دارند.
 • سیگار نمی کشند.
 • انتظارات واقع بینانه دارد.
 • در حال حاضر این یک درمان برای افرادی نیست که سعی در کاهش وزن زیادی دارند.

چه کسانی نباید از دستگاه کویتیشن استفاده کنند؟

افراد زیر نباید از دستگاه کویتیشن استفاده کنند :

 1. خردسالان
 2. زنان باردار و شیرده
 3. زنان در عادت ماهانه
 4. کسانی که مشکلاتی مانند بیماری های قلبی، فشار خون بالا، دیابت، سرطان پوست، کبد چرب، صرع و تومورهای بدخیم دارند.
 5. کسانی که پوست حساس به نور دارند.
 6. کسانی که دارای عفونت پوستی، پوست سوخته، حساسیت های پوستی و اختلالات ضد انعقادی هستند
 7. کسانی که سرطان دارند و سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 8. کسانی که ایمپلنت فلزی دارند.
پیشنهاد مطالعه
نکات مهم برای تغذیه در فصل گرما

لاغری با دستگاه کویتیشن در تهران

کارآزمایی‌های بالینی کویتیشن اولتراسونیک برای کاهش چربی نشان داد که درمان نتایج رضایت‌بخش قابل‌توجهی در کاهش چربی بدون هیچ گونه عوارض جانبی جدی ارائه می‌دهد. بیماران به میزان ۲ سانتی متر یا بیشتر در ناحیه شکم، پهلوها، باسن و ران ها کاهش بافت چربی داشتند. بنابراین پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال لاغری بدون دردسر در تهران هستید با مشورت پزشک این روش درمانی را نیز امتحان کنید.

متخصص تغذیه تهران | لاغری با دستگاه کویتیشن در تهران

کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن در راستای تمایل مردم برای گزینه‌های غیرجراحی جایگزین لیپوساکشن، برای فرم دهی بدن و لاغری موضعی همانند معرفی شده است. این روش درمانی آمیخته با تکنولوژی از دستگاهی استفاده می‌کند که انرژی رادیوفرکانسی آزاد می‌کند تا شما را از شر چربی‌های موضعی راحت کند.

این دستگاه که اولترا کویتیشن یا اولتراسونیک کویتیشن نیز شناخته می‌شود یکی از جدیدترین روش‌های کانتورینگ بدن و لاغری موضعی است. لاغری کویتیشن یک روش با تهاجم کم و جایگزین لیپوساکشن است که از امواج اولتراسونیک برای تبدیل سلول‌های چربی به اسید‌های چرب با قابلیت دفع راحت از بدن، استفاده می‌کند.

دستگاه لاغری کویتیشن

دستگاه لاغری کویتیشن یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای از بین بردن چربی‌های بدن است. این دستگاه امواج اولتراسونیک ایجاد می‌کند تا با فرکانس‌های صوتی خود در سلول‌های چربی حرکت ایجاد می‌کنند.  نتیجه‌ی ایجاد امواج اولتراسونیک، شکسته شدن سلول‌های چربی و تبدیل آن‌ها به اسید‌های چرب است. این مرحله بدن آماده است تا اسیدهای چرب ایجاد شده توسط دستگاه لاغری کویتیشن را بسوزاند و یا از طریق تعرق و ادرار دفع کند.

این مرحله نقش فعالیت بدنی و رعایت تغذیه مناسب، شامل غذای کم چربی و کم کالری به خوبی مشخص می‌شود. از دستگاه لاغری به عنوان روشی برای فرم دهی بدن هم یاد می‌شود. دستگاه لاغری کویتیشن نه تنها چربی‌ها را از بین می‌برد، بلکه می‌تواند به آنها فرم دلخواه را نیز بدهد.