آیا جوانسازی با آر اف بهترین روش جوانسازی پوست است ؟

جوانسازی پوست با RF | یکی از مهم ترین دغدغه های افراد این است که بهترین روش را برای جوانساختن پوست خود انتخاب و استفاده کنند . از همین رو ممکن است این سوال برایشان به وجود آید که آیا تکنیک آر اف فرکشنال بهترین روش جوانسازی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر ، هیچ کدام از روش های جوانسازی را نمی توان به عنوان بهترین و مناسب ترین روش به افراد معرفی نمود. هر کدام از این تکنیک ها مزایا و معایبی دارند . و برای همگان مناسب نیستند. به عنوان مثال روش هایفو برای درمان افتادگی پوست بسیار مناسب می باشد . در حالی که در روش جوانسازی با آر اف برای افزایش حجم صورت بهترین و مناسب ترین تکنیک می باشد.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | دستگاه RF فرکشنال

مراقبت های مهم بعد از جوانسازی با RF

معمولا بیماران پس از انجام روش جوانسازی با آر اف ، مستلزم رعایت مراقبت های خاصی نمی باشند تنها به منظور گرفتن نتیجه بهتر و دوره بهبودی سریع تر باید نکاتی را رعایت کنند . که برخی از آن ها عبارتند از :

 1. استفاده از کمپرس یخ به منظور رفع تورم و کبودی.
 2. افرادی که جوانسازی با آر اف در تهران یا سایر شهر های ایران انجام داده اند باید تا مدتی پس از آن ، از شستن پوست ناحیه درمان شده خودداری کنند.
 3. بیماران باید تا مدتی از ماساژ ناحیه تحت درمان پرهیز کنند.
 4. بیمار باید پس از جوانسازی با آر اف ، از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید پرهیز کند.
 5. افرادی که جوانسازی به روش آر اف ، انجام داده اند باید تا مدتی از انجام سولاریوم خودداری کنند.
 6. بیماران پس از انجام آر اف ، تا مدتی جهت شستشوی ناحیه تحت درمان نباید از شوینده های قوی استفاده کنند.
پیشنهاد مطالعه
۱2 غذای مناسب دوران حاملگی

نکته : با توجه به این که در جوانسازی با آر اف ، از لیزر استفاده نمی شود ، برای هر رنگ پوست حتی پوست های خیلی تیره کاربرد دارد و نیز برای افرادی که پوست شان خیلی حساس است روشی ایمن و بدون عارضه است .

چه افرادی نباید از جوانسازی با آر اف استفاده کنند ؟

 • افرادی که بیماری اسکولار قلبی دارند.
 • افرادی که مبتلا به سرطان هستند.
 • بانوان باردار وشیرده
 • به توصیه پزشکان برترین مرکز معتبر تهران افرادی که در بدن شان قطعه فلزی دارند نباید این فرایند را انجام دهند.
 • همچنین افرادی که ژل یا بوتاکس تزریق کرده اند . با توجه به این که این روش حرارت و گرما دارد ، ممکن است مدت زمان تاثیر بوتاکس کمتر شود.

مدت زمان ماندگاری آر اف

معمولا نتایج آر اف پس از گذشت ۲ ماه از انجام آن ، در بیمار ظاهر می شود و تقریبا به مدت ۲ سال ماندگاری دارد اما این مدت زمان بسته به میزان مراقبت های بیمار تغییر می کند.

متخصص تغذیه تهران | . مراقبت های لازم بعد از جوانسازی پوست با RF

تعداد جلسات درمان و مدت زمان آن

به طور معمول ، سه الی پنج جلسه درمان لازم است ، تا نتیجه کامل به دست آید. طول زمان درمان در هر جلسه حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است . اما چنانچه پوست حساس باشد ، پیش از شروع به کار در مطب دکتر مریم سبکتکین تهران برای انجام جوانسازی با آر اف در تهران ، از داروی بیحسی موضعی ( کرم و پماد ) استفاده می شود و بی حس شدن پوست در حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد . مراقبت های بلافاصله پس از درمان نیز برای خنک کردن پوست ، حدود ۳۰ دقیقه وقت می گیرد ، لذا مدت زمان کل درمان درهر جلسه بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه وقت لازم دارد .

پیشنهاد مطالعه
راههای لاغری
توصیه می شود افراد در کدام رده سنی برای پروسه جوانسازی با آر اف اقدام کنند ؟

کاندیدای اصلی بکارگیری از دستگاه آر اف ، افراد در رده سنی ۳۰ الی ۵۰ سال می باشند. البته در صورتی که زیبا جویان در سلامت کامل باشند . و به هیچ نوع بیماری خاصی مبتلا نشده باشند می توانند تحت درمان با این روش قرار گیرند.

عوارض ناشی از آر اف فرکشنال چیست؟

ممکن است در برخی نواحی تحت درمان ، افراد با عوارض جانبی همچون قرمزی پوست و حتی حساسیت مواجه شوند . که این عارضه جانبی شایع بوده و به مرور و با رعایت اقدامات بعد از ان نیز بهبود می یابد.