دستگاه آنالیز بدن | متخصص تغذیه تهران

ارزیابی ترکیب بدن  | ممکن است بسیاری از ما از اندام خود رضایت نداشته باشیم. برخی از ما به دنبال افزایش وزن هستیم و از لاغری و استخوانی بودن خود نگرانیم و تعداد دیگری هم از چربی اضافی، خصوصا در نواحی شکم، باسن و ران‌ها رنج می‌بریم.

عوارض چاقی و اضافه وزن و همینطور عوارض لاغری بر کسی پوشیده نیست، به صورت کلی هم کمبود وزن و هم وزن اضافی برای سلامتی ما دردسر ساز هستند و زیانهای چاقی و لاغری فراوان است، لذا هر کسی باید دارای وزن طبیعی مختص به خود باشد.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی از  متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین

متخصص تغذیه تهران | ارزیابی ترکیب بدن

چگونه متخصص تغذیه می تواند از نتایج دستگاه بادی آنالیز استفاده کند؟

ارزیابی ترکیب بدن | کاربردهای بادی آنالیز با دستگاه InBody Scale بسیار زیاد است نتایج آزمایش InBody می تواند به تیم متخصصان مراقبت های بهداشتی شما بینش ارزشمندی بدهد که به آنها در ارائه توصیه های درمانی دقیق تری به شما کمک می کند. پزشکان، فیزیوتراپیست ها، مربیان شخصی، متخصصان تغذیه و غیره همگی می توانند از این اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر به شما استفاده کنند. به عنوان مثال، آزمایش InBody می تواند توسط متخصصان پزشکی برای موارد زیر استفاده شود :

  1. بیماران مبتلا به آسیت و سیروز شدید را شناسایی کنید .
  2. پیشرفت بیماران تحت درمان دیالیز را کنترل کنید .
  3. کنترل توده عضلانی و عملکرد کلیه در بیماران دیابتی .
  4. رشد توده عضلانی را در طول توانبخشی پس از آسیب یا جراحی نظارت کنید .
  5. پیشرفت را کنترل کرده و خطرات خاصی را برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی ارزیابی کنید .
  6. برای نظارت بهتر بر بیماران پیوندی، توده سلولی بدن را ارزیابی کنید . و…
پیشنهاد مطالعه
نگهداری از کبد با سیب زمینی آب پز

 

متخصص تغذیه تهران | کاربرد دستگاه آنالیز ترکیب بدن

سوالات رایج در مورد آنالیز بدن با استفاده از بادی آنالیز

مرکز تست بادی آنالیز کجاست؟

در صورتی که نیازمند به بادی آنالیز برای آنالیز بدن خود می باشید می توانید به مطب های پزشکی، مراکز کاهش وزن و فروشگاه های مواد غذایی سالم یافت مراجعه نمایید البته مراکز تست این بادی تهران را نیز می توانید با استفاده از اینترنت پیدا نمایید و تست این بادی را انجام دهید .

چگونه برای اسکن InBody آماده شویم؟

هیچ مرحله آماده سازی برای تجزیه و تحلیل ترکیب بدن Inbody وجود ندارد. برای اینکه تجزیه و تحلیل را در عرض ۱۵ ثانیه انجام دهید، فقط ظاهر شدن و از پا انداختن کفش و جوراب خود کافی است.

اسکن آنالیز بدن InBody چقدر دقیق است؟

دستگاه Inbody از فناوری به نام آنالیز امپدانس بیوالکتریک (BIA) استفاده می کند که از دهه ۱۹۸۰ به صورت تجاری در دسترس بوده است. این فناوری ارزیابی دقیقی از ترکیب بدن در نظر گرفته می‌شود و مزیت غیرتهاجمی، ارزان بودن، سریع بودن را ارائه می‌دهد و افراد را در معرض تشعشعات مانند اسکن DEXA قرار نمی‌دهد.

چگونه نتایج بادی آنالیز خود را بخوانم؟

ما به شدت توصیه می کنیم که نتایج ترکیب بدن Inbody توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که با این فناوری آشنایی دارد تفسیر شود. این به یک متخصص پزشکی اجازه می دهد تا نتایج را در زمینه بالینی قرار دهد تا به بیمار یک تفسیر ایمن و دقیق را تضمین کند. از آنجا، اسکن می تواند برای تعیین اهداف سلامت، تعیین مداخلات مناسب و ردیابی بیمار در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد.

پیشنهاد مطالعه
حفظ سلامت روده با خوراکی های مفید

با استفاده از شاخص‌های گزارش مهم مانند وزن، شاخص توده بدنی (BMI)، درصد چربی بدن، توده عضلانی اسکلتی و میزان متابولیسم پایه، می‌توانیم تأثیر قابل‌توجهی بر طول عمر یا برنامه کاهش/حفظ وزن داشته باشیم.