آنالیز بدن با دستگاه in body

دستگاه InBody | اگر بدنبال مراکز آنالیز بدن در تهران می باشید و می خواهید آنالیز بدن خود را انجام دهید یا فردی هستید که می خواهید در هر دوره زمانی سنجش سلامتی خود را بسنجید می توانید از دستگاه این بادی برای آنالیز بدن خود استفاده نمایید برای این منظوز می توانید با شماره های مندرج در وب سایت یا همچنین پشتیبانی آنلاین موجود در وب سایت درخواست خود را برای ما برای بادی آنالیز ارسال نمایید تا در زمانی مشخص و در کمترین زمان موجود برای شما بادی آنالیز را انجام دهیم .

اگر می خواهید بیشتر در مورد دستگاه in body نیز اطلاعات بدست بیاورید می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید چرا که قصد داریم به صورت کامل در این راهنما شما را در جریان دستگاه این بادی قرار دهیم .

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | 
 اندازه گیری آب ، چربی و پروتئین بدن با دستگاه InBody در تهران

دستگاه in body

دستگاه InBody یا دستگاه بادی آنالیز یا دستگاه آنالیز بدن نه تنها نحوه اندازه گیری وزن را توسعه بخشیده است بلکه نحوه اندازه گیری چربی بدن، احتباس آب، توده عضلانی و توزیع آنها در بدن انسان را نیز مشخص می کند از همه این است که بدانید این دانش به پزشکان این قدرت را می دهد که مراقبت های بهتر و توصیه های درمانی شخصی تر را به بیماران ارائه دهند.

تصور کنید که بتوانید به سادگی روی یک ترازو بایستید و دقیقاً چند دقیقه بعد متوجه شوید که درصد چربی بدن شما چقدر است و چقدر کالری باید به صورت روزانه مصرف کنید البته این دستکاه برای کمک به بهبودی برخی از بیماری ها بسیار مفید است مثلا دستگاه آنالیز بدن بادی آنالیز به بیماران مبتلا به بیماری کبد تصویر واضح تری از واکنش بدنشان به درمان های نشان می دهد این موارد اکنون بخشی از توانمندی های InBody می باشد .

دستگاه بادی آنالیز با اندازه گیری وزن سنتی چه تفاوتی دارد؟

با مراجعه به یک مرکز سنجش بادی آنالیز شما می توانید به صورت کامل در مورد این دستگاه اطلاعات بدست بیاورید اما در صورتی که می خواهید قبل از اینکه دستگاه آنالیز بدن کمک بگیرید اطلاعاتی را بدست آورید باید بگوییم که در حالی که محاسبات شاخص توده بدنی (BMI) از زمانی که توسط ریاضیدان بلژیکی آدولف کوتلت در دهه ۱۸۳۰ استخراج شد واقعاً تغییر نکرده است مقیاس InBody از فناوری پیشرفته برای کمک به ورزشکاران حرفه‌ای، فضانوردان و افراد عادی استفاده می‌کند تا سلامت و تندرستی خود را تنظیم کنند.

پیشنهاد مطالعه
انواع روغن‌ مناسب برای پخت و پز

آنالیزهای سنتی وزن، قد و BMI تصویر کاملی را ارائه نمی دهند در حالی که دستگاه InBody این کار را می کند در واقع یک محاسبه ساده BMI فردی را که حجم عضلانی زیادی دارد مانند یک بدنساز چاق در نظر می گیرد.

مواردی که در انجام تست بادی آنالیز باید به خاطر داشته باشیم؟

فرآیند آنالیز بدن با تست InBody کاملا غیر تهاجمی است . نیازی به تصویربرداری اشعه ایکس ندارد و تنها چند دقیقه طول می کشد. ابتدا از شما خواسته می شود که پاها و دست های خود را با دستمال مخصوص پاک کنید . که هرگونه لوسیون یا عرق را برای بهبود رسانایی بدن شما پاک کند.

این به دستگاه InBody کمک می کند تا خواندن دقیقی داشته باشد . پس از آماده شدن می توانید روی دستگاه InBody Scale بایستیداولین اندازه گیری وزن شما خواهد بود. سپس قد، سن و جنس شما وارد دستگاه می شود . در مرحله بعد باید حسگرهای دستی را در دو طرف دستگاه نگه دارید. در حالی که بازوهای خود را تقریباً در سطح کمر دراز کرده و انگشتان شست خود را روی سنسورها قرار دهید تمام چیزی که وجود دارد همین است!

هنگامی که دستگاه InBody خواندن خود را کامل کرد، یک چاپ دقیق دریافت خواهید کرد . که تجزیه و تحلیل ترکیب بدن منحصر به فرد خود را توضیح می دهد. برای به دست آوردن دقیق ترین سنجش از آزمایش InBody باید حداقل ۳ ساعت قبل از سنجش خوردن غذا یا ورزش ا انجام ندهید . و باید مصرف مایعات معمولی خود را در روز قبل حفظ کنید.

پیشنهاد مطالعه
متخصص تغذیه تهران

قبل از رفتن روی دستگاه بادی آنالیز مطمئن شوید که هر گونه اجسام سنگین مانند جواهرات، کمربند، ژاکت، تلفن یا کیف پول را از خود جداکرده اید علاوه بر این باید مطمئن شوید که حداقل ۵ دقیقه قبل از تست InBody خود به حالت عمودی ایستاده اید این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که مایع بدن شما به طور مساوی توزیع می شود. اگر بیرون هوا سرد است، قبل از آزمایش به خودتان زمان بدهید تا گرم شوید.

متخصص تغذیه تهران |  اندازه گیری آب ، چربی و پروتئین بدن با دستگاه InBody در تهران .

چه اطلاعاتی دستگاه InBody به ما می دهد ؟

نتایج تست InBody نه تنها به شما نگاهی عمیق به ترکیب بدن شما می‌دهد بلکه چربی بدن، توده عضلانی و وزن آب تقسیم شده را نیز به شما نشان خواهد داد . البته این دستگاه نتایج را بر اساس هر ناحیه از بدن شما (یعنی بازوی راست) تجزیه می‌کند. ،( بازوی چپ، پای راست و پای چپ) و….

  1. اگر به اندازه کافی آب می نوشید یا اگر کم آب هستید .
  2. سلول های شما چقدر سالم هستند .
  3. چه در حال از دست دادن یا افزایش توده عضلانی و چربی باشید .
  4. بدن شما در زمان استراحت چقدر کالری می سوزاند .

مزایای استفاده از دستگاه inbody

نتایج حاصل از آنالیزی که دستگاه Body In ارائه می دهد در کمتر از ۱ دقیقه آماده می‌شود . بنابراین در کوتاهترین زمان ممکن می‌توانید به آنالیز دقیقی از میزان چربی، ماهیچه و آب بدن خود دست پیدا نمائید. هیچ گونه ناراحتی و آسیبی به بدن حین آنالیز وارد نمی‌شود . تنها لازم است در راحت‌ترین حالت ممکن به مدت چند دقیقه بایستید.

نتایج حاصل از دستگاه Body In به صورت تفکیک شده میزان چربی در هر قسمت بدن را ارائه می‌دهد . بنابراین در صورت داشتن چربی‌های موضعی می‌توانید با انجام تمرینات مخصوص نسبت به از بین بردن چربی‌های اضافه اقدام نمائید. پس از هر بار آنالیز، نتایج برای هر فردی در دستگاه ذخیره می‌شود . بنابراین در هنگام مراجعه‌ی بعدی می‌توانید پیشرفت خود را با توجه به مقایسه نتایج آنالیز قبلی مشاهده نمائید.