بهترین روش لاغری کدام است ؟

بهترین روش لاغری | از نظر خیلی از کسانی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند لاغری و رسیدن به تناسب اندام یکی از کارهای دشوار بعضا طاقت فرسا است. از طرفی هم کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب و ایده آل نه تنها ظاهری زیبا و مطلوب را به ما هدیه می دهد بلکه باعث پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های ناشی از اضافه وزن نیز خواهد شد. اما سوال اینجا است که چگونه می توان به بهترین روش لاغری رسید؟ بهترین تکنیک رسیدن به این هدف کدام است؟

به طور کلی تمایل انسان به کاهش وزن و لاغر شدن با دلایل متعدد بسیاری همراه است. از داشتن اندام زیبا و مطلوب گرفته تا سلامتی جسمی و روحی و بالا رفتن اعتماد به نفس در جامعه تماما از انگیزه های مربوط به لاغری هستند. اگرچه رسیدن به چنین اهدافی بدون تلاش مستمر، صبر و حوصله و استفاده از راهکارهای صحیح در حوزه سلامت میسر نمی شود.

نکته جالب و شنیدنی این است که این روزها لاغری و کاهش وزن به یک صنعت تبدیل شده که در پشت پرده آن بسیاری از مدعیان غیر واقعی و سودجو نیز حضور دارند. بنابراین در این مسیر اغلب به افراد توصیه می شود از تکنیک هایی که عاری از هرگونه استاندارد صحیح علمی هستند دوری کنند.

 متخصص تغذیه تهران دکتر مریم سبکتکین 

متخصص تغذیه تهران | لاغری موضعی .

بهترین روش لاغری با متخصص لاغری تهران

خیلی از افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن سریع در یک بازه زمانی کوتاه هستند به نتیجه مطلوب و دلخواهی نمی رسند. علت اصلی آن عدم رعایت استانداردهای مربوط به لاغر شده اصولی در طول این مسیر که در نهایت منجر به نرسیدن به نتایج مناسب می شود. اگر می خواهید در پروسه کاهش وزن خود بانگیزه تر از قبل عمل کنید به یک لاغری اصولی و بدون بازگشت برسید لازم است مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

۱-برای خود مشخص کنید که هدفتان از لاغر شدن چیست؟

این مرحله به این معنی است که بایستی تمامی دلایل مهمی را که شما را وادار به لاغر شدن کرده اند برای خود مشخص کرده و آن ها را یادداشت کنید. در واقع یادداشت کردن تمامی این موارد به شما کمک می کند تا برای اهدافتان در این راستا ارزش قائل شده و نسبت به آن ها متعهد شوید. بنابراین با انگیزه تر از قبل نسبت به لاغر شدن خود اقدام می کنید.

پیشنهاد مطالعه
کاهش وزن به کمک رژیم آنابولیک

۲-برنامه غذایی مشابه با سبک زندگی خود تعیین کنید .

در ابتدای این قضیه لازم است به شما عزیزان توصیه کنیم که در صورت امکان جهت دریافت برنامه غذایی مرتبط با سبک و سیاق زندگی تان حتما به متخصصان رژیم و تغذیه مراجعه کنید. زیرا آن ها با داشتن تخصص و دانش کافی در این زمینه می تواند یک برنامه غذایی سال و صحیح متناسب با سبک زندگی شما طراحی کنند.

۳-حامی و پشتیبان داشته باشید .

بی شک افراد در تمامی مراحل زندگی خود برای دوام بخشیدن به انگیزه در راستای رسیدن به اهدافشان به حمایت و پشتیبانی منظم و مثبت نیاز دارند. بی شک داشتن یک پشتیبان در مسیر لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام نیز از چنین قاعده و قانونی مستثنی نیست. در واقع حمایت کردن فرد در این مسیر بسیار مهم است و باعث می شود فرد از لحاظ روحی تقویت شده و بتواند به نتایج بهتری دست پیدا کند.

۴-مرتب میوه و سبزیجات متنوع بخورید .

وقتی بحث لاغری و لاغر شدن به میان می آید راهکارها و چالش بسیاری پیش رویمان قرار می گیرند. جالب اینجا است که در کنار تمامی این راهکارها بسیاری از متخصصان رژیم و تغذیه معتقدند افرادی که بتوانند در عادات غذایی خود تغییراتی ایجاد کنند بیشتر از سایر افراد می توانند به لاغری برسند. چند واحد از میوه و سبزیجات متنوع در سبد غذایی هفتگی کمک بسیاری به رسیدن به نتایج ایده آل در این مسیر می کند.

۵-خود را برای مقابله با چالش ها آماده کنید .

افرادی که در مسیر لاغری و کاهش وزن بهتر از دیگران خود را برای مبارزه با چالش ها آماده می کنند و بجای داشتن استرس راهکارهای موثرتری از خود نشان می دهند در یک بازه کوتاه تر به کاهش وزن اصولی رسیدن و برای مدت های طولانی آن را حفظ می کنند.

پیشنهاد مطالعه
نشانه ها و عوامل بیماری مسمومیت غذایی

۶-از حرفه ای های لاغری و کاهش وزن مشاوره بگیرید .

همان طور که در مطالب بالا نیز به آن اشاره شد متخصصان حوزه سلامت و تغذیه، روانشناسان و حتی فیزیولوژیست‌های ورزشی می توانند در این زمینه بهترین مشاوران برای شما بوده و دانش و انگیزه شما را در جهت رسیدن به تناسب اندام و لاغری بروزرسانی کنند.

متخصص تغذیه تهران |   بهترین روش لاغری
تکنیک های مهم و موثر در راه رسیدن به لاغری کدام اند؟

در انتهای این بخش از مقاله خود می خواهیم به بررسی تکنیک های موثر بر پایه علمی در راه رسیدن به لاغری بپردازیم :

۱-قبل از غذا آب بنوشید .

شاید این ادعا که نوشیدن آب قبل از غذا باعث لاغری می شود زیاد به گوشتان خورده باشد و این کاملا درست است. زیرا نوشیدن آب قبل از غذا باعث تقویت بدن و افزایش سوخت و ساز آن به مدت چند ساعت شده و از طرفی دیگر باعث می شود بدن کالری بیشتری بسوزاند. تحقیقات به عمل آمده نشان داده کسانی که نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی خود مقدار زیادی آب نوشیده اند در مقایسه با کسانی که این کار را انجام نداده اند بیشتر از درصد وزن کم می کنند.

۲-برای لاغر شدن چای سبز را در روتین غذایی خود قرار دهید .

قطعا درباره فواید منحصر به فرد مصرف چای سبز بر سلامت جسمانی بدن شنیده اید که یکی از مهم ترین آن ها کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است. زیرا چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی است می توانند به عنوان یک چربی سوز فوق العاده قوی عمل کنند.

۳-مصرف قندها را در برنامه غذایی خود حذف کنید .

اگر می خواهید بهترین روش لاغری و موثر را تجربه کنید مصرف قندهای مصنوعی و مضر را از برنامه غذاییتان حذف کنید. تحقیقات نشان داده است که مصرف قندها به ویژه شکر نه تنها باعث چاقی مفرط می شود بلکه خطر ناشی از ابتلا به انواع دیابت را در فرد نیز افزایش می دهد.