تفاوت بین یک متخصص تغذیه و یک کارشناس  تغذیه چیست؟

متخصص تغذیه و کارشناسان تغذیه ، سلامتی مشتریان خود را ارزیابی می کنند. و بر اساس یافته های خود ، آنها به مشتریانی توصیه می کنند که کدام غذاها را بخورند. هر دو متخصص در زمینه غذا و رژیم هستند و هر دو حرفه حرفه ای محسوب می شوند.

پس تفاوت ها چه هستند؟ متخصصان رژیم غذایی و  کارشناسان تغذیه مطمئناً مشابه هستند ، اما کاملاً قابل تعویض نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر نقش و مشخص کردن اینکه کدام حرفه برای شما مناسب است ، روی پیوندهای زیر کلیک کنید.


یک متخصص تغذیه کیست؟

به طور کلی ، نقش متخصص تغذیه نسبت به یک متخصص تغذیه تنظیم می شود. در حالی که هر کسی می تواند برای تحصیل در زمینه بهداشت و تغذیه به مدرسه برود ، در ایالات متحده بسته به جایی که شخصی می خواهد تمرین کند ، دارای مجوزها و گواهینامه های خاصی است که یک متخصص تغذیه برای کسب توانایی کار می تواند کسب کند.

بعد از کسب مدرک لیسانس در دانشگاه معتبر ، متخصصان رژیم غذایی معمولاً یک برنامه کارآموزی یا تمرین را در یک مرکز مراقبت های بهداشتی ، شرکت خدمات غذایی ، بیمارستان یا سازمان دیگر انجام می دهند. پس از اتمام ، دانشجویان می توانند برای آزمون سراسری خود شرکت کنند. پس از گذشت ، آنها می توانند به عنوان R.D یا متخصص تغذیه ثبت شده ، تمرین کنند.

متخصصان رژیم غذایی برنامه غذایی و غذایی را ترتیب داده و عادت های غذایی سالم را برای پیشگیری و درمان بیماری ها ترویج می کنند. آنها کار در مشاغل خدمات مواد غذایی یا کار با بیماران در بیمارستان ها ، کلینیک ها و سایر مراکز درمانی را پیدا می کنند. متخصصان تغذیه همچنین در دانشکده ها و دانشگاه ها مشغول به کار هستند ، جایی که ممکن است کلاس های تغذیه و بهداشت را آموزش دهند ، تحقیقاتی انجام دهند یا روی موضوعات بهداشت عمومی تمرکز کنند.

متخصصان رژیم های غذایی دیگر تصمیم می گیرند که به تمرین های خصوصی بپردازند و به پزشکان گزینه های خلاقانه تری برای کمک به دیگران و توسعه دانش خود می دهند. تمرین خصوصی برای همه مهم نیست و یک تصمیم شغلی بزرگ است ، اما برای کسانی که تصمیم می گیرند آن را دنبال کنند ، اغلب آنها مشتری درمانی متمرکز و متمرکز را پیدا می کنند که ارزش آن را داشته باشند.


کارشناس تغذیه 


کارشناس تغذیه

کارشناس تغذیه کیست؟

یکی از تفاوت های عمده این است که یک متخصص تغذیه می تواند در تشخیص اختلالات خوردن غذا یا کمک به برنامه ریزی وعده های غذایی برای مدیریت علائم مشکلات سلامتی کمک کند. در حالی که متخصصان تغذیه مطمئناً می توانند در این زمینه ها حمایت ارائه دهند ، اما بیشتر کارشان با رفتار مواد غذایی سروکار دارد. آنها به مشتریان در مورد کلیه مواد مغذی و بهداشتی موجود در غذا می آموزند و نظارت تغذیه ای را ارائه می دهند.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که فقط متخصصین تغذیه که در کمیسیون ثبت رژیم های غذایی (CDR) ثبت نام می کنند ، می توانند به طور قانونی خود را به عنوان متخصصان رژیم غذایی ثبت شده اعلام کنند. حرفه متخصص تغذیه طبق قانون بسیار کمتر محافظت می شود.


کارشناس تغذیه اصفهان


پیشنهاد مطالعه
فعالیت بدنی مناسب برای کودکان زیر 5 سال