تغذیه درمانی چیست؟

رژیم درمانی عملاً جدیدترین تئوری ها و تحقیقات در زمینه تغذیه و علوم بهداشتی را برای افرادی که به دنبال مدیریت بیماری مزمن یا ارتقاء سلامت بهینه هستند ، اعمال می کند. تمرکز بر بهبود عملکرد فیزیولوژیکی تعدادی از سیستمهای بدن از جمله دستگاه های گوارشی ، ایمنی ، غدد درون ریز و قلبی عروقی است.

تغذیه درمانی می تواند به کاهش و مدیریت طیف گسترده ای از شرایط کمک کند و می تواند به بهبود نتایج درمانی بسیاری از افراد کمک کند.

چگونه یک متخصص تغذیه ای کار می کند؟

متخصصان تغذیه با انواع مختلفی از مشتریانی که دارای مشکلات مزمن سلامتی هستند همکاری می کنند و مشاوره ای در مورد پیشگیری و کنترل بیماری ارائه می دهند. آنها می دانند که هر فرد فردی با آرایش بی نظیر فیزیولوژیکی و نیازهای غذایی و غذایی بی نظیر است.

بنابراین ، متخصصان تغذیه ، تاریخچه موردی را از هر مشتری درمورد نگرانی های بهداشتی فعلی و گذشته ، رژیم غذایی فعلی و گذشته ، شیوه زندگی و سلامت خانواده می گیرند. متخصصان تغذیه همچنین ممکن است از آزمایشگاه آزمایشگاهی بیوشیمیایی برای ارزیابی وضعیت تغذیه ، ظرفیت عملکردی و نقاط قوت و ضعف ارثی استفاده کنند.

مشتریان سپس توصیه های کاملی در مورد رژیم و سبک زندگی دریافت می کنند. توصیه های متخصصان تغذیه ای همچنین ممکن است شامل راهنمایی در مورد حمایت از هضم و جذب ، سم زدایی طبیعی ، مدیریت استرس و جلوگیری از حساسیت ها یا سموم باشد.

مشاوره برای استفاده از مواد مغذی

مشاوره اولیه تغذیه درمانی ممکن است ۱ تا ۱ ساعت طول بکشد ، در این مدت یک تاریخچه دقیق از موارد گرفته شده و الزامات مشتری مورد بحث قرار می گیرد. این متخصص تغذیه سپس توصیه های متفاوتی را در مورد رژیم غذایی ، مواد مغذی خاص و شیوه زندگی ارائه می دهد ، و غالباً ایده های غذایی ، دستور العمل ها و نکات عملی برای حرکت به سمت یک سبک زندگی سالم را ارائه می دهد.

مشاور تغذیه ای همچنین ممکن است آزمایش های آزمایشگاهی یا ارجاع را به سایر متخصصین مراقبت های بهداشتی توصیه کند. برای نظارت بر پیشرفت و اطمینان از توصیه‌های متناسب با مشتری ، ممکن است لازم باشد برای مشاوره پیگیری که معمولاً بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت به طول انجامد ، برگردد.

با این حال ، هدف از یک متخصص تغذیه ای این است که به مشتری دانش و مهارت های خود را برای مدیریت سلامت خود ارائه دهد ، بنابراین پیگیری ها معمولاً کوتاه مدت است.


بیشتر بخوانید : تفاوت میان متخصص تغذیه و کارشناس تغذیه


 

پیشنهاد مطالعه
روش های مختلف رژیم فستینگ